فرمانده ناحیه مقاومت بسیج خنداب:توزیع بیش از دوهزارو سی بسته معیشتی و ۴۵ هزار ماسک در طرح شهید سلیمانی خنداب

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج خنداب گفت:تاکنون ۲ هزار و ۳۰ بسته معیشتی در قالب طرح شهید سلیمانی بین بیماران نیازمند و افراد آسیب پذیر در سطح شهرستان توزیع شده است.

به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب،سرهنگ پاسدار محسن صادقی ؛فرمانده ناحیه مقاومت بسیج خنداب در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت:طرح شهید حاج قاسم سلیمانی از اوایل آذرماه سال جاری به منظور قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا با همکاری و پیگیری ائمه جمعه و جماعات،فرماندار ،بخشداران ،دهیاران ، شبکه بهداشت ،بهورزان ، هلال احمر و پایگاههای مقاومت بسیج در حال اجرا است و تا ریشه کنی این بیماری ادامه خواهد داشت.

وی در ادامه گفت:در این طرح ،تیم‌های مراقبتی، حمایتی، نظارتی از طریق کمک‌های نقدی و حمایت‌های مردمی، به صورت فعال در صحنه حضور می‌یابند تا منسجم و یکپارچه، سدی در مقابل این بیماری منحوس ایجاد کنند و با اولویت دادن به اقشار آسیب‌پذیر، خانواده‌های کم‌درآمد، سالمندان و بیماران زمینه‌ای، بتوانند بیش از گذشته در مسیر مقابله گام بردارند.

صادقی افزود:از ابتدای طرح شهید سلیمانی تاکنون ۱۴پزشک و  ۸۵نفر پرستار و بهورز و  تعدادی از نیروهای هلال احمر  در قالب تیم های مراقبتی ؛حمایتی ؛نظارتی ؛ رصد و رهگیری در سطح  شهرستان با بسیجیان همکاری نموده اند.
وی بیان کرد:با اجرای طرح‌ شهید حاج‌ قاسم‌ سلیمانی در راستای مبارزه با بیماری کرونا از آذر ماه تاکنون در  شهرستان خنداب ۸هزار و ۹۹۳بازدید از صنوف انجام‌ شده است.

صادقی تصریح کرد:روحیه جهادی سردار شهید «حاج قاسم سلیمانی» این روزها به الگویی برای مقابله با کرونا در شهرستان‌های مختلف ایران تبدیل شده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج خنداب گفت:تاکنون ۲ هزار و ۳۰ بسته معیشتی در قالب طرح شهید سلیمانی بین بیماران نیازمند و افراد آسیب پذیر در سطح شهرستان توزیع شده است.

وی در ادامه افزود:همچنین با همکاری خیرین و  بسیج سازندگی  نیز ۷هزار و ۶۵۹ بسته بهداشتی و ۴۵هزار  ماسک تامین و  در قالب این طرح در سطح شهرستان توزیع شده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج خنداب تصریح کرد: با شروع موج چهارم کرونا؛گروه های  اطلاع‌رسانی سیار  بسیجیان در برخی روستاها ؛پیام هایی در مورد خطر ویروس کرونا، ضرورت در خانه ماندن و نحوه رعایت مسائل بهداشتی به شهروندان اعلام می کنند و از آنان می خواهند که در کنار رعایت این موارد از حضور در مراکز و مکان های پُر ازدحام خودداری کنند و تا آنجا که می توانند در خانه های خود بمانند.

وی  برگزاری۴۵ جلسه با مسئولین شهرستان جهت هم افزایی بیشتر ؛نظارت بر صنوف; رهگیری افراد در معرض تماس با مبتلایان; آموزش های عمومی; مشاوره تلفنی; سرکشی و  ضد عفونی منازل  کرونایی; انجام روزانه تست های پی سی ار و رپید تست; برپایی ایستگاه آمرین سلامت و  گشت سیارجهت آگاهی بخشی در سطح شهرستان را از جمله فعالیتهای در حال اجرا  طرح شهید سلیمانی عنوان کرد.

صادقی در پایان خاطر نشان کرد:طرح شهید سلیمانی محدود به مقطع زمانی خاص نیست بلکه این طرح جامع برای شرایط کرونایی است و تا ریشه کن شدن کرونا با قوت ادامه خواهد داشت.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − 3 =