هانی زاده:حضور گسترده مردم در انتخابات باعث تقویت نظام خواهد شد/مردم به شعارهای فریبنده برخی نامزدها اعتنا نکنند

هانی زاده با اشاره به اینکه حضور گسترده مردم در انتخابات باعث تقویت نظام خواهد شد ادامه داد: در درجه دوم انتخاب شخصی که بتواند در جهت خدمت به مردم و بدون شعارزدگی و سیاسی‌کاری برنامه‌های نظام را پیش ببرد اهمیت دارد.

به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب،حسن هانی زاده، کارشناس سیاسی در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: انتخابات پیش رو از جهات مختلف در مقایسه با انتخابات ریاست جمهوری سال‌های گذشته از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

هانی زاده با اشاره به اینکه حضور گسترده مردم در انتخابات باعث تقویت نظام خواهد شد ادامه داد: در درجه دوم انتخاب شخصی که بتواند در جهت خدمت به مردم و بدون شعارزدگی و سیاسی‌کاری برنامه‌های نظام را پیش ببرد اهمیت دارد.

وی بیان کرد: ملت ایران در طول هشت سال گذشته فشارهای اقتصادی بسیار بالایی متحمل شده‌اند به‌طوری‌که در این مدت بیش از هزار و هفتصد مورد تحریم علیه مؤسسات و شخصیت‌های حقیقی و حقوقی در جمهوری اسلامی ایران از سوی آمریکا اعمال شد.

این کارشناس سیاسی اعلام کرد: همچنین در این مدت فروش نفت ایران به پایین‌ترین حد خود در طول چهار دهه گذشته رسید و این نشان می‌دهد هدف آمریکا و غرب این است که ایران را وادار به تسلیم بکند بنابراین رئیس‌جمهور آینده باید فردی آگاه باشد.

هانی زاده گفت: آنچه مسلم است این است که رئیس‌جمهور آینده مأموریت بسیار دشواری در حوزه‌های داخلی، اقتصادی و بین‌المللی دارد.

وی افزود: در حوزه اقتصادی باید سازوکارهایی تعریف شود که ایران با تکیه‌بر امکانات بومی و اقتصاد ملی و تکیه‌بر امکانات داخلی بتواند نقشه راه اقتصادی برای تقابل با فشارهای غرب و بهبود وضع معیشتی مردم را تدوین کند که این مسئله اقتصادی مهم‌ترین دستور کار رئیس‌جمهور باید باشد بنابراین باید در انتخاب رئیس‌جمهور نهایت دقت را به عمل‌آوریم که توانمند و دلسوز باشد.

این کارشناس سیاسی تصریح کرد: در حوزه‌های سیاسی چالش‌هایی وجود دارد و رئیس‌جمهور آینده باید ارتباطات و مسائل مربوط به منطقه و همسایگان ایران را به نحوی ارتقا بخشد و در حوزه بین‌المللی چالش‌های عمده با آمریکا و غرب خواهد بود.

وی افزود: رئیس‌جمهور باید با تکیه‌بر پیشرفت‌های میدانی و تحرکات میدانی ایران در منطقه بتواند سیاست‌گذاری‌های مناسب در تعامل با غرب داشته باشد و از حالت انفعال خارج شود و بتواند با امکانات داخلی و با استفاده از وفاق و همدلی ملی و پشتوانه نیروهای مسلح در برابر غرب ایستادگی و مقاومت کند و منفعل نباشد.

هانی زاده خاطرنشان کرد: انتخابات پیش رو ویژگی خاصی دارد مردم باید با هوشیاری بالا حضور پررنگ داشته باشند و با چشم‌باز و بدون تکیه‌بر احساسات به شخصی رأی دهند که بتواند ایران را به لحاظ اقتصادی به یک نقطه قابل‌اتکا برساند و به شعارهای فریبنده برخی نامزدها اعتنا نکنند و به یک نامزد باقدرت تشخصی بالا و با برنامه اقتصادی مطلوب رأی دهند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − دو =