کارشناس سیاسی :حرکت شورای نگهبان در احراز صلاحیت نامزدهای ریاست جمهوری مورد حمایت قاطبه مردم است

وی تصریح کرد: حرکت شورای نگهبان در انتخابات سیزدهم ریاست جمهوری مورد حمایت قاطبه مردم است و اعتراض اندک افراد نسبت به این تصمیم به همان ساز مخالف زدن گروهی است که به هر تصمیم نظام اعتراض دارند.

به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب،ابوالفضل فخرالاسلام کارشناس سیاسی در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: شورای نگهبان یک نهاد تصمیم گیر ملی است که بر اساس شرع و قانون اساسی عمل می کند و جایگاه آن در نزد امام و مقام معظم رهبری بسیار بالا و فصل الخطاب در حوزه هایی است که وظیفه آن به عهده شورای نگهبان گذاشته شده است.

وی اظهار کرد: از جمله وظایف مهم شورای نگهبان تائید صلاحیت نامزدهای ریاست جمهوری است شورای نگهبان در دوره‌های گذشته بنا بر مصلحت‌هایی که عمل می‌کرد کشور دچار چالش و مشکلات فراوانی می‌شد که یک نمونه آن تائید دولت فعلی است که همه مردم نسبت به عملکرد آن اعتراض دارند.

فخر الاسلام افزود: البته این نکته باید یادآوری شود شورای نگهبان مسئول آینده افراد نیست و در بررسی‌ها حال فعلی افراد را در نظر می‌گیرد بالاترین مرجع مفسر قانون اساسی شورای نگهبان است که قانون را تفسیر می‌کند و مجموع‌های از فقها و حقوقدانان برجسته در آنجا هستند.

کارشناس سیاسی در ادامه بیان کرد: انتخاب این هفت نفر در دوره سیزدهم  که مر قانون رعایت شده و بدون مماشات ،بدون مصلحت اندیشی و بدون نگاه به فشارهای سیاسی انجام گرفته از دیدگاه مردم بهترین انتخاب شورای نگهبان محسوب می شود.

فخرالاسلام تاکید کرد: مردم از کسانی که وضع موجود را ایجاد کردند و یا در ایجاد وضع موجود شریک آن ها بودند را بدون تعارف رد صلاحیت کردند خوشحالند اما در این میان اشخاصی هم هستند که همیشه به تعبیر رهبری «الّذین فی قلوبهم مرض» هستند و با نظام و تصمیمات آن مخالفت هستند شروع به جو سازی علیه شورای نگهبان کرده اند در صورتی که همین افراد علیه شورای نگهبان جو سازی می کردند که چرا دولت فعلی را تایید کرده است.

وی تصریح کرد: حرکت شورای نگهبان در انتخابات سیزدهم ریاست جمهوری مورد حمایت قاطبه مردم است و اعتراض اندک افراد نسبت به این تصمیم به همان ساز مخالف زدن گروهی است که به هر تصمیم نظام اعتراض دارند.

کارشناس سیاسی خاطر نشان کرد: شخصیت هایی که انتخاب شده اند و از فیلتر شورای نگهبان گذشته اند باید مورد احترام همه مردم باشند و شورای نگهبان این هفت نفر ر ا بر اساس حداقلی که باید آن افراد داشته باشند انتخاب کرده است مردم  وظیفه دارند تحقیق کنند و اصلح را انتخاب کنند تا انشا الله تغییر اساسی در روند زندگی مردم و نحوه مدیریت کشور و دوری شدن از فساد و تبعیض و تحقیر و فقر رقم بخورد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + یازده =