راه اندازی کاروان سلامت به مناسبت هفته بسیج در استان مرکزی

امینی گفت: راه اندازی کاروان سلامت در هفته بسیج در سطح استان که شامل پزشکان متخصص و جهادگران بهداشت و سلامت هستند از جمله اقدامات مهم در هفته بسیج است که در ذیل رزمایش بزرگ اقتدار جهادگران بسیج انجام می شود.

به گزارش نسیم خنداب به نقل از دیار آفتاب؛ سرهنگ پاسدار محمد تقی امینی معاون سلامت و دفاع زیستی سپاه روح الله استان مرکزی با اشاره به اقدامات مهم این معاونت در جمع خبرنگاران گفت: از ابتدای بیماری کرونا مجموعه بهداشت و درمان سپاه روح الله حضوری فعال و جهادی در راستای رفع بیماری و کاهش آسیب های آن هم در بین کارکنان و هم آحاد مردم داشته است.

امینی اظهار کرد: تولید ماسک، تامین مواد ضدعفونی کننده و بهداشتی، انجام‌تست های کرونا و غربالگری در ابتدای بیماری، آموزش عمومی مردم و ارائه جزوات آموزشی و سپس اجرای طرح شهید سلیمانی که بیش از ۵۰ عنوان خدمت از این طریق به مردم ارائه شد مهمترین اقدام است.

وی ادامه داد: اجرای طرح شهید سلیمانی با محوریت مساجد در سطح محله های استان با قوت ادامه دارد و سه محور بیماریابی، نظارت و حمایت در قالب این طرح ادامه خواهد داشت و بسیجیان با انگیزه و روحیه جهادی بار دیگر کارآمدی فرهنگ و تفکر بسیجی را نشان دادند.

امینی افزود: از ابتدای بیماری کرونا کلیه مراکز درمانی و بیمارستان زیر مجموعه سپاه در سطح استان به بیماران کرونایی خدمات ارائه داده اند که بیش از ۲ هزار نفر بستری در بیمارستان انجام شده و همچنین با توجه احساس نیاز در درمان بیماران سرپایی نقاهتگاه ها در سطح استان راه اندازی شد.

معاون سلامت و دفاع زیستی سپاه روح الله استان مرکزی گفت: همچنین در راستای کمک به واکسیناسیون عمومی مرکز شهید سلیمانی اراک راه اندازی شد که با توجه به قرار گرفتن آن در مرکز شهر حجم قابل توجهی از مردم به این مرکز مراجعه می کنند و در کنار آن سپاه روح الله در ۲۵ مرکز تجمیعی در سطح استان نقش آفرینی می کند.

وی ادامه داد: مرکز واکسیناسیون شهید سلیمانی اراک با ظرفیت بیش از ۳ هزار دوز واکسن در روز و ۱۵ کانتر به مردم خدمات ارائه می دهد و نقش موثری در واکسیناسیون عمومی داشته که همچنان ادامه خواهد داشت.

امینی اظهار کرد: خوشبختانه با توجه به انجام واکسیناسیون عمومی در کشور مرکز شهید سلیمانی هنوز مورد استقبال مردم است و روزانه حجم قابل توجهی خدمات ارائه می دهد که بیش از یکصد هزار دوز واکسن تاکنون در این مرکز تزریق شده است.

معاون سلامت و دفاع زیستی سپاه روح الله استان مرکزی بیان کرد: همچنین مرکز خودرویی واکسیناسیون برای تسهیل در مناطق محروم و حاشیه نشین راه اندازی شد و بیش از یک ماه در حال ارائه خدمت به مردم اراک است و در سطح شهرستان ها نیز مراکز درمانی سپاه در اجرای واکسیناسیون نقش آفرینی می کنند.

امینی یادآور شد: خدمات به بیماران کرونایی در قالب نهضت کمک مومنانه از ابتدای بیماری مورد توجه بوده و در شیوع پیک های کرونا دستگاه های اکسیژن ساز و کپسول اکسیژن نیز انجام شده و پرداخت هزینه های درمان برخی بیماران نیازمند از طریق صندوق شفا نیز از اقدامات دیگر بوده است.

وی خاطرنشان کرد: راه اندازی کاروان سلامت در هفته بسیج در سطح استان که شامل پزشکان متخصص و جهادگران بهداشت و سلامت هستند از جمله اقدامات مهم در هفته بسیج است که در ذیل رزمایش بزرگ اقتدار جهادگران بسیج انجام می شود. 

انتهای پیام 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =