کارشناس مسائل خانواده:رسانه‌های بیگانه با کمرنگ کردن عفاف و حجاب به دنبال ضربه زدن به بنیان خانواده هستند

این کارشناس مسائل خانواده ادامه داد: عفاف و حجاب در گفتار، رفتار، حرکات، کلمات و درنهایت در نوع پوشش خود را نشان می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، کارشناس مسائل خانواده در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: ۸۲ سال قبل در ۲۱ تیرماه ۱۳۱۴ بغض ایرانیان از فتنه‌های استبداد در مشهد مقدس ترکید و تجمع‌کنندگان در مسجد گوهرشاد به جرم دفاع از حریم شرف، عفت، اخلاق و منش بانوان مسلمان ایرانی به خاک و خون کشیده شدند.

وی اظهار کرد: حجاب و عفاف در مسیر کمال و اثرگذاری، دو جز ء تفکیک‌ناپذیر هستند و رابطه آن‌ها  مثل رابطه روح و جسم است حجاب وجه ظاهری عفاف و عفاف وجه باطنی حجاب است. عفاف مانند ریشه درخت است که دیده نمی‌شود اما آثار آن سبزی، نشاط و پربار بودن درخت است.

این کارشناس مسائل خانواده ادامه داد: عفاف و حجاب در گفتار، رفتار، حرکات، کلمات و درنهایت در نوع پوشش خود را نشان می‌دهد.

وی تصریح کرد: خداوند در قرآن می‌فرماید حجاب برای در امان ماندن و سود بردن زن است. حجاب عاملی است که زن در جامعه باشخصیت خود شناخته شود نه با جسم و ظاهر خود که اگر با جسم و مظاهر زنانه بخواهد شناخته شود بعدها مورد تعرض قرار می‌گیرد و هیچ‌کس از این تعرض در امان نخواهد بود و این آسیبی برای خود و خانواده و جامعه است.

جواهری بیان کرد: طی سالیان بعد از انقلاب شاهد بودیم که زنان محجبه و چادری در صدا سیما نقش فرد بی‌سواد، کارگر و یا کسی که دانش بروز را ندارد نشان می‌دادند و ناخودآگاه اعتبار حجاب را  پایین می‌آوردند درحالی‌که رسانه می‌تواند نقش بسیار مؤثری برای درست نشان دادن عفاف و حجاب را داشته باشند در این راستا رسالت خود را درست انجام ندادند.

وی خاطرنشان کرد: رسانه‌های بیگانه می‌دانند اگر پوشش درست و عفاف و حجاب را از زنان بگیرند خانواده متزلزل خواهد شد و وقتی خانواده متزلزل شد به اهداف شوم خود دسترسی پیدا کنند که طی سالیان اخیر تا حدود زیادی در این زمینه نقش داشتند و ما غفلت کردیم.

انتهای پیام

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 19 =