معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق استان مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب:خاموشی برق مشترکین خانگی پایان یافت/ صرفه جویی روزانه ۱۲۰ تا ۱۶۰ مگاواتی برق با همکاری صنایع استان

مرادی با بیان اینکه شناسایی مراکز غیرمجاز استخراج رمزارز در کاهش مصرف برق تاثیر داشته است، بیان کرد: همکاران ما با همکاری مردم و سایر دستگاه ها به صورت روزانه مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز در سطح استان را شناسایی و این ماینر ها را از مدار خارج می کنند که این اقدام نیز باعث کاهش بخشی از مصرف شده است.

به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب،مرادی معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص وضعیت توزیع برق در سطح استان، گفت: کمبود تولید برق در کشور همچنان به قوت خود باقی است که یکی از علل آن کاهش شدید ذخایر آبی در پشت سد ها است که این اتفاق کاهش تولید برق را به دنبال دارد و این کاهش تولید باعث خاموشی هایی در سراسر کشور شد.

وی افزود: پس از این اتفاق دولت تصمیم گرفت با ابلاغ دستور به وزارتخانه های نیرو و صمت، برق مصرفی توسط صنایع برای مدت سه هفته (از ابتدای این هفته) به حداکثر ۱۰درصد برسد که این مهم تاثیر چشمگیری بر کاهش مصرف برق در کشور و استان گذاشت. لذا جا دارد از تمام صنایع استان که حتی قبل از مصوبه دولت و بعد از آن همکاری مناسبی با شرکت توزیع برق استان داشتند و باعث کاهش مصرف ۱۲۰ تا ۱۶۰ مگاواتی برق در هر روز شدند تشکر کنیم و امیدواریم که بتوان همکاری این مشترکین را در سایر ایام سال با تامین برق مطمئن جبران کنیم.

مرادی با اشاره به کاهش اندک دمای هوا طی روزهای گذشته، تصریح کرد: البته با توجه به درخواست ها جهت کاهش مصرف برق، مشترکین خانگی هم مقداری در این زمینه همکاری داشته اند. ولی عمده همکاری از طرف صنایع بود.

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق استان مرکزی با اشاره به تعطیلی پنجشنبه های ادارات تا پایان مرداد ماه، گفت: این تعطیلی باعث شده تا در استان شاهد کاهش مصرف ۲۰ تا ۳۰ مگاواتی برق نسبت به پنجشنبه های ماقبل آن باشیم. البته کاهش ساعات کاری تا ساعت ۱۳ نیز در صرفه جویی تاثیر داشته است.

وی با اشاره به افزایش دمای هوای کل کشور در یک مقطع یک هفته ای، گفت: در این ایام مصرف برق در کل کشور به میزان بی رویه ای افزایش پیدا کرد. در همین ایام سقف تخصیصی به استان مرکزی و برخی استانهای دیگر کاهش یافت و به سایر استانهای گرمتر تخصیص بیشتری دادند که ناچار شدیم در طول آن یک هفته به مشترکین خانگی خاموشی بدهیم. اما به لطف خدا و تلاش همکاران بنده، پس از آن هفته بحرانی، این روزها شاهد تامین کامل برق مشترکین خانگی هستیم و هیچگونه قطعی برق ناشی از کمبود نداریم.

مرادی با بیان اینکه شناسایی مراکز غیرمجاز استخراج رمزارز در کاهش مصرف برق تاثیر داشته است، بیان کرد: همکاران ما با همکاری مردم و سایر دستگاه ها به صورت روزانه مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز در سطح استان را شناسایی و این ماینر ها را از مدار خارج می کنند که این اقدام نیز باعث کاهش بخشی از مصرف شده است.

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق استان مرکزی با بیان اینکه نیاز مصرف استان در پیک مصرف به ۱۲۰۰ مگاوات می رسد، گفت: ولی این میزان مصرف در بازه زمانی بسیار کوتاهی –شاید ۱۵ دقیقه تا یک ساعت- رخ می دهد و در سایر زمان ها این میزان کمتر می شود. لذا معمول نیست که سهمیه در نظر گرفته شده برای استان را به اندازه اوج مصرف اختصاص دهند.

مرادی خاطرنشان کرد: تا چندی قبل سهمیه در نظر گرفته شده برای استان مرکزی ۸۷۰ مگاوات بود که این میزان با پیگیری های شرکت توزیع برق استان به ۹۳۳ مگاوات رسید. لذا بنظر می رسد اگر دمای هوا بهتر شود و در مجموع شاهد بهبود شرایط باشیم، نیاز به همکاری صنایع جهت کاهش مصرف، به حداقل برسد و بتوانیم برق این مشترکین را به میزان بیشتری تامین کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 10 =