معاون سیاسی استانداری مرکزی:کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی زنگ خطر برای استان مرکزی محسوب می شود

اکرمی، گفت:علما و فعالین فرهنگی و مذهبی نقش مهمی در طنین انداز کردن امر به معروف و نهی از منکر برای اجرای پروتکل های بهداشتی دارند و این ایام باید توجه ویژه ای به امربه معروف و نهی از منکر داشته باشیم.

به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب،به نقل از دیار آفتاب؛ اکرمی معاون سیاسی استانداری مرکزی در ستاد مقابله با کرونای استان مرکزی گفت: رعایت پروتکل های بهداشتی و واکسیناسیون عمومی دو راهکار و نسخه جهانی برای مدیریت بیماری کرونا است که باید برای اجرای آن عزم ملی و همه جانبه رقم بخورد.

اکرمی اظهار کرد: اگر می خواهیم بیماری کرونا مدیریت شود باید بسیج عمومی برای فرهنگ سازی رعایت پروتکل ها را رقم بزنیم و هرکس در این کار نقش خود را ایفا کند.

وی ادامه داد: متاسفانه شاهد هستیم در سطح استان مرکزی اجرای پروتکل های بهداشتی روز به روز در کاهش یافتن است و این زنگ خطر برای استان محسوب می شود که نتیجه آن مرگ و میر و افزایش بستری ها شده است.

معاون سیاسی استانداری مرکزی افزود:در آستانه محرم اباعبدالله الحسین(ع) هستیم و نیاز است برای تبیین فرهنگ حسینی گام های بلندی برداریم و یکی از ابعاد و شاخصه های فرهنگ حسینی امربه معروف و نهی از منکر است که باید به آن توجه داشته باشیم.

وی ادامه داد: در شرایط امروز امربه معروف و نهی از منکر توصیه و اجرای دقیق پروتکل های بهداشتی است و باید همه عاشقان حسینی در این مسئله ورود کنند.

اکرمی، گفت:علما و فعالین فرهنگی و مذهبی نقش مهمی در طنین انداز کردن امر به معروف و نهی از منکر برای اجرای پروتکل های بهداشتی دارند و این ایام باید توجه ویژه ای به امربه معروف و نهی از منکر داشته باشیم.

اکرمی یادآور شد: متاسفانه بعد از گذشت یکسال و نیم از شیوع بیماری کرونا هنوز فرهنگ رعایت پروتکل های بهداشتی در بین مردم جا نیفتاده و لذا امر به معروف و نهی از منکر میتواند اثرگذار باشد.

معاون سیاسی استانداری مرکزی بیان کرد:فرمانداران شهرستانی، بخشداران و دهیاران موظف هستند برای جلوگیری از برگزاری مراسمات در باغ های شخصی اقدام کنند و اگر دانشگاه و مراکز دیگر گزارشاتی مبتنی بر برگزاری مراسمات در باغ های شخصی ارسال کنند فرمانداران باید پاسخگو باشند.

وی تاکید کرد: به صراحت اعلام می کنیم در شرایط قرمزی شهرستان ها بازبودن تالارها و باشگاه های ورزشی ممنوع است و رستوران ها تنها می توانند غذای بیرون بر داشته باشند.

اکرمی گفت: متولی آرامستان ها فرمانداران و شهرداران هستند و چنانچه رعایت پروتکل ها در آرامستان ها انجام نمی شود باید با جدیت ورود شود و اداره کار و رفاه کارگران موظف است بر اجرای پروتکل های بهداشتی در مراکزکارگری و صنعتی نظارت داشته باشد.

معاون سیاسی استانداری مرکزی افزود:با توجه به حساسیت شغل بازرسین اتاق اصناف نیازاست سهمیه ای برای واکسن بازرسان اتاق اصناف درنظر گرفته شود ولی واکسیناسیون کل اصناف فعلا امکان پذیر نیست.

وی افزود: پاس کاری و تقابل صنفی و اداری راهکار مقابله با مشکلات نیست و در اینصورت مشکلی حل نمی شود و لذا همه باید دنبال رفع نقاط ضعف و ایرادات باشیم.

اکرمی خاطرنشان کرد:با توجه به اینکه در آستانه ماه محرم و صفر هستیم نیاز است با تشکیل یک کمیته فرهنگی استانی کلیه مراسمات مذهبی در سطح استان ساماندهی شوند و اعتقاد داریم یکی از اقشاری که همواره مقید به رعایت پروتکل های بهداشتی هییت های مذهبی بوده اند که امیدواریم همچنان در رعایت پروتکل ها پیشتاز باشند.

انتهای پیام

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =