واکسیناسیون ۳۵ درصدی دانش آموزان استان مرکزی

جمالیان گفت: در شهرستانهای زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی اراک از تعداد ۸۲۷۹۷ نفر جمعیت بین ۱۲ تا ۱۸ سال، ۲۹۴۰۴ نفر که برابر با ۳۵.۵۱ درصد از جمعیت می باشد ، واکسینه شده‌اند که در این میان، شهرستان فراهان با ۵۰/۱۹ درصد در رتبه نخست و شهرستان آشتیان با ۳۲/۴۳ درصد در جایگاه آخر قرار دارد.

به گزارش نسیم خنداب به نقل از دیار آفتاب؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت : در حال حاضر مهمترین دغدغه حوزه سلامت تزریق واکسن کرونا به دانش آموزان است بنابراین از تمامی خانواده‌ها می خواهیم نسبت به این مهم اهتمام ویژه داشته باشند و برای ثبت نام و دریافت نوبت به سامانه ثبت نام واکسیناسیون کرونا به نشانی www.salamat.gov.ir مراجعه کرده و بعد از ثبت نام به مراکز واکسیناسیون در استان مرکزی مراجعه نمایند

جمالیان اظهارکرد: از آغاز واکسیناسیون نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ سال از لحاظ درصد پوشش واکسیناسیون شهرستان های فراهان و آشتیان، بیشترین و کمترین درصد را داشته اند.

وی گفت: واکسنی که برای دانش آموزان مطالعه شده و به تایید رسیده در حال حاضر واکسن سینوفارم است که به این رده سنی تزریق می‌شود و این را هم باید بدانیم، واکسن به معنای پایان کرونا نیست و همه افراد واکسینه شده حتما باید ماسک بزنند و فاصله اجتماعی را به خوبی رعایت کنند 

جمالیان افزود: در شهرستانهای زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی اراک از تعداد ۸۲۷۹۷ نفر جمعیت بین ۱۲ تا ۱۸ سال، ۲۹۴۰۴ نفر که برابر با ۳۵.۵۱ درصد از جمعیت می باشد ، واکسینه شده‌اند که در این میان، شهرستان فراهان با ۵۰/۱۹ درصد در رتبه نخست و شهرستان آشتیان با ۳۲/۴۳ درصد در جایگاه آخر قرار دارد.

وی ادامه داد: در سطح شهرستان فراهان ۲ هزار و ۳۳۳ نفر نوجوان ۱۲ تا ۱۸ سال وجو دارد که از این تعداد هزار و ۱۷۱ نفر تا کنون واکسینه شده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک تاکید کرد : همچنین تعداد نوجوانان این رده سنی در شهرستان شازند ۹ هزار و ۷۸۳ است که از این تعداد بیش از ۴ هزار و ۸۵۸ نفر واکسینه شده اند.

جمالیان همچنین یادآور شد: تعداد این رده سنی در شهرستان های خنداب ۴۷۹۷ دلیجان ۴۸۸۴ محلات ۴۳۱۰ اراک ۴۵۱۳۴ تفرش ۱۶۴۲ کمیجان ۳۳۴۸  می‌باشد که درخنداب(۲۰۷۴) دلیجان(۲۰۰۸) محلات(۱۷۳۰) اراک(۱۵۴۸۷) تفرش(۵۵۳) و کمیجان نیز به ۱۱۲۵ نفر واکسن تزریق کرده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در ادامه خاطر نشان کرد: از لحاظ درصد واکسینه شده ها، شهرستان شازند با ۶۵ درصد، خنداب با ۴۳درصد، دلیجان با ۴۱ درصد،محلات با ۴۰ درصد،اراک با ۳۴ درصد،تفرش با ۳۳ درصد و شهرستان کمیجان با ۳۳ درصد در رده های بعدی واکسیناسیون نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ سال قرار دارند.

انتهای پیام 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + 12 =