صنایع دستی رمز ماندگاری و پویایی فرهنگ و اقتصاد کشور در پروسه جهانی شدن است/افتتاح بازارچه خنداب تا پایان سال

میرزایی در خصوص احداث بازارچه صنایع دستی در خنداب گفت: بازارچه مذکور با اعتبار ۵ میلیارد ریال تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید و با راه اندازی این واحد تجاری برای ۵۰ نفر فرصت شغلی مستقیم و غیر مستقیم ایجاد خواهد شد.

به گزارش نسیم خنداب؛ میرزایی، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان خنداب در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت:صنایع دستی به عنوان یک هنر ماندگار و با اصالت رمز ماندگاری و پویایی فرهنگ و اقتصاد کشور در پروسه جهانی شدن به شمار می رود و از بعد فرهنگی نیز به دلیل منحصر به فرد بودن در مناطق مختلف کشور بخشی از صنعت گردشگری است.

وی در خصوص احداث بازارچه صنایع دستی در خنداب گفت:با پیگیری های انجام شده قطعه زمینی در ابعاد ۱۲۶ متر مربع در منطقه تجاری و پرتردد خنداب جنب گلزار شهدا جهت احداث بازارچه صنایع دستی از شهرداری خنداب تحویل گرفتیم.

 میرزایی بیان کرد: بیستم خرداد ماه سال جاری در روز جهانی صنایع دستی مراسم کلنگ زنی جهت احداث بازارچه با حضور مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد و رسما کار ساخت و ساز آغاز گردید.

رئیس میراث فرهنگی خنداب اظهار کرد: بازارچه مذکور دارای ۸ غرفه دائمی و یک واحد اداری خواهد بود که ۶ غرفه در طبقه همکف و ۲ غرفه در طبقه دوم احداث خواهد شد و به صورت رایگان در اختیار هنرمندان فعال قرار خواهد گرفت.

میرزایی در پایان خاطر نشان کرد:بازارچه مذکور با اعتبار ۵ میلیارد ریال تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید و با راه اندازی این واحد تجاری برای ۵۰ نفر فرصت شغلی مستقیم و غیر مستقیم ایجاد خواهد شد.  

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =