رسانه ابزار هوشمند در تأمین امنیت ملی

امروز نقش اصلی رسانه‌های ملی اطلاع‌رسانی به مخاطبین در راستای اهداف ملی است. این موضوع با احتساب اینکه سیاست، قدرت و اطلاعات می‌تواند سه رأس یک مثلث برای تأمین امنیت ملی باشد، جایگاه و نقش رسانه ملی را به عنوان ابزاری هوشمند و تحلیلی در این زمینه فوق العاده ارتقا می بخشد

.

به گزارش نسیم خنداب؛ امروز رسانه ها به ویژه در سطح ملی با توجه به قدرت نفوذ و متقاعد سازی از طریق عدم وابستگی به زمان و مکان و سرعت عمل خارق العاده و پوشش حجم عظیمی از گیرندگان اخبار و اطلاعات ضمن اینکه مؤلفه ای از قدرت ملی و عامل بازدارنده و نفوذ بر قلوب دشمنان بر اساس اهداف از پیش تعیین شده می باشند . خود نیز به یک عامل و اهرم بزرگ قدرت در کشورها تبدیل شده اند.

امروز نقش اصلی رسانه های ملی اطلاع رسانی به مخاطبین در راستای اهداف ملی است. این موضوع با احتساب اینکه سیاست، قدرت و اطلاعات می تواند سه راس یک مثلث برای تامین امنیت ملی باشد، جایگاه و نقش رسانه ملی را به عنوان ابزاری هوشمند و تحلیلی در این زمینه فوق العاده ارتقا می بخشد.

به طوری که رسانه ملی با تامین اهداف متعالی در زمینه رویارویی های رسانه ای با تبلیغات و عملیات روانی بدخواهان و دشمنان نظام در راستای جنگ نرم، می تواند از طریق اطلاع رسانی در خصوص خنثی سازی و مقابله با اقدامات رسانه ای دشمن ضمن شفاف سازی اخبار و اطلاعات در فضای تبادل اطلاعات موجب تقویت قدرت نرم کشور در ابعاد ملی شود. 

امروز رسانه ملی در قبال تهاجم نرم دشمن این رسالت را دارد که با اطلاع رسانی درست در مقابل عملیات القائی و کاذب دشمن از طریق فضای مجازی؛ امنیت روانی شهروندان و افکار عمومی مثبت را در سطح  ملی و فراملی تامین کرده و با الهام از تعالیم اسلامی  و رهنمودهای تبلیغی در قرآن کریم، شیوه های تبلیغی ساختارمند، اقدامات تبلیغاتی کاذب و هراس انگیز رسانه های بیگانه را خنثی کند و در عین حال جمعیت دوست و خودی را نسبت به اقتدار و ثبات حکومتی کشور مطمئن و جمعیت های بیطرف و مخالف مصالح و منافع ملی را جذب انگیزه های حاکمیت و اقتدار ملی بنماید

در خاتمه اینکه بر گردانندگان رسانه ملی است که با تجهیز خود به ابزار سخت افزاری نوین به ویژه در فضای مجازی و روش های نرم افزاری با استفاده از علوم روان شناسی و جامعه شناسی و فنون عملیات روانی و شیوه های روانشناسانه اطلاع رسانی  مقوی و سازنده را بر اساس دستورالعمل های امنیت ملی در دستورکار خود قرار دهد.

کنگاوری

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + بیست =