مهمترین هدف دولت سیزدهم محرومیت زدایی است/کانون برنامه ها و راهبردهای اجرایی دولت در سال آینده رشد اقتصادی است

مخلص الائمه با اشاره به اینکه مهمترین اهداف دولت سیزدهم بحث مهم محرومیت زدایی است گفت: از روز اول استقرار دولت تمام تلاش واحد های مسئول و شخص ریاست محترم جمهور برای پیاده سازی سیاست های ناظر بر بحث محرومیت زدایی در سراسر کشور بوده است.

به گزارش نسیم خنداب؛مخلص الائمه، استاندار مرکزی در مراسم تودیع و معارفه فرماندار شهرستان خنداب گفت: دولتها وظیفه تامین و تضمین چند مقوله مهم  را بر عهده دارند بایستی برخی مقولات را به طور جدی پیگیری و تضمین کنند.در راس این موارد مقوله مهم “عدالت” است. به فرموده شهید مرتضی مطهری اگر عدالت تامین شود توحید هم تضمین می شود.

استاندار مرکزی افزود: مقوله دیگر بحث مهم امنیت است امنیت اقتصادی ،اجتماعی، فرهنگی، زیست محیطی، بایستی توسط دولت تامین و تضمین شود.

مخلص الئمه رفاه را مقوله مهم دیگر عنون کرد و گفت: مقوله مهم دیگر رفاه است آحاد جامعه باید از رفاه متوازن برخوردار باشند ولو سطح رفاه مردم متفاوت باشد اما باید حداقل رفاه برای آحاد جامعه تامین شود فقر مطلق زیبنده هیچ کجای کشور و نظام نیست .

استاندار مرکزی گفت: دولت سیزدهم چند موضوع را به عنوان کانون اهداف خود در نظر گرفته و تمام تلاش بدنه اجرایی دولت در وزراتخانه ها، سازمان ها، استانداری ها و دستگاههای اجرایی به سمت رسیدن به این اهداف است.

وی افزود: مهمترین اهداف دولت سیزدهم بحث مهم محرومیت زدایی است .از روز اول استقرار دولت تمام تلاش واحد های مسئول و شخص ریاست محترم جمهور برای پیاده سازی سیاست های ناظر بر بحث محرومیت زدایی در سراسر کشور است.

وی در ادامه بیان کرد: مردم از وضعیت موجود اقتصادی و عملکرد دولت ها رضایت ندارند طبق نظر سنجی ها این مساله مورد ارزیابی قرار گرفته است و دولت فعلی همه توان خود را برای رفع فقر مطلق به کار گرفته است و ان شاءالله به سمت محرومیت زدایی پیش خواهد رفت.

استاندار مرکزی اظهار کرد:از نظام اداری استان درخواست داریم گفتمان مساله محوری را گفتمان حاکم بر واحد های تابع خود بدانند و وضع موجود را بتوانند ترسیم کنند و از وضع مطلوب واحد خود مطلع و موانع  تحقق اهداف را بشناسند و در جهت رفع موانع تلاش کنند.

وی افزود:همه باید  فهرست کامل از مسائل را در حوزه های که خدمت میکنیم داشته باشیم اولویت بندی کنیم  روابط مسائل را تشخیص دهیم  که اگر مساله حل نشود پیامد و آسیبهی جدی به دنبال دارد .

مخلص الائمه به موفقیت دولت برای مهار کرونا اشاره کرد و گفت:امسال کانون تمرکز فعالیت دولت سیزدهم بحث مقابله با بیماری کرونا و واکسیناسیون بود که به لطف الهی موفقیت های خوبی با همکاری مردم و دستگاهها وفرهنگ سازی .. به وجود آمد. و دولت در عملیات واکسیناسیون موفق عمل کرد و امیدواریم با همکاری مردم پیک های سنگین کرونا مرتفع شود و شرایط همچنان به سمت عادی شدن حرکت کند.

استاندار مرکزی بیان کرد:در سال ۱۴۰۱ کانون برنامه ها و فعالیت ها و راهبردهای اجرایی دولت بحث رشد اقتصادی است که عامل مهمی است که بسیاری از مشکلات و معظلات مردم برطرف خواهد شد فعالیت های بسیار گسترده ای در جای جای کشور شکل خواهد گرفت.

استاندار مرکزی در پایان از زحمات حسن خزائی پور تقدیر کرد و مجید گازری را به عنوان سرپرست فرمانداری خنداب منصوب کرد وتلاش شبانه روزی و جهادی، مردم دار بودن و شنیدن مشکلات مردم و تلاش برای رفع مشکلات را از وظایف اصلی فرماندارعنوان کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 15 =