شهید سلیمانی شخصیتی تأثیرگذار در تاریخ انقلاب اسلامی و عزت مسلمین است/ حاج قاسم هیمنه پوشالی استکبار در منطقه را درهم شکست

هانی زاده با اشاره به اینکه شهید سلیمانی هیمنه پوشالی استکبار را در منطقه در هم شکست تصریح کرد: تأثیر اقدامات شهید سلیمانی برای سال‌ها در منطقه باقی خواهد ماند و آمریکا همچنان قادر نخواهد بود که نقشه‌های شوم خود را در منطقه عملیاتی کند.

به گزارش دیار آفتاب؛ حسن هانی زاده  تحلیلگر مسائل خاورمیانه در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی یکی از شخصیت‌های بی‌نظیر و تأثیرگذار در تاریخ انقلاب اسلامی و عزت مسلمین است که در طول عمر پر برکت خود با حضور در جبهه‌های حق علیه باطل  نقش تعیین‌کننده‌ای در محور مقاومت داشت.

وی در ادامه بیان کرد: منش و مدیریت حاج قاسم سلیمانی موجب شد که عرصه‌های سیاسی، جغرافیایی و..منطقه  به سود ملت‌های اسلامی به‌ویژه ملت فلسطین تغییر پیدا کند.

هانی زاده افزود: حاج قاسم در طول سه دهه گذشته همواره به‌صورت میدانی در سوریه، لبنان و در مناطق محور مقاومت فعالیت بسیاری داشت و توانست پیروزی‌های مهمی را به نفع ملت فلسطین و لبنان و مردم  منطقه رقم بزند.

این کارشناس سیاسی گفت: حاج قاسم در بحران سوریه و سرکوب گروهک‌های تروریستی عراق نقش تأثیرگذاری داشت  با سازمان‌دهی گروه‌هایی مانند حشد الشعبی توانست در یک فرایند مشخصی گروهک تروریستی را در عراق سرکوب کند.

هانی زاده با اشاره به اینکه شهید سلیمانی هیمنه پوشالی استکبار را در منطقه در هم شکست تصریح کرد: تأثیر اقدامات شهید سلیمانی برای سال‌ها در منطقه باقی خواهد ماند و به دلیل حضور سه دهه شهید سلیمانی در منطقه و سازمان‌دهی جنبش های مقاومت در فلسطین، عراق، لبنان و سوریه؛ آمریکا همچنان قادر نخواهد بود که نقشه های شوم خود را در منطقه عملیاتی کند.

وی اظهار کرد:با توجه به اینکه صهیونیست ها، آمریکا و قدرت های استکباری به شدت از نقش تاثیر گذار شهید سلیمانی واهمه داشتند با برنامه ریزی خود این شخصیت بزرگوار را به شهادت رساندند.

 وی خاطرنشان کرد: اگرچه شهادت ایشان یک خلا امنیتی و میدانی بزرگی برای محور مقاومت بود اما با توکل بر خدا همرزمان او راه ایشان را با قوت ادامه خواهند داد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + یک =