تداوم راه شهید سلیمانی زمینه‌ساز اقتدار نظام اسلامی است

تقوی گفت: اگر بخواهیم انقلاب اسلامی پایدار باشد و کشورمان امن بماند باید راه شهید سلیمانی‌ها را حفظ کنیم و با تمام قدرت ادامه دهیم.

به گزارش نسیم خنداب؛ تقوی، کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: معجزه پیغمبر بزرگوار اسلام که از طرف خداوند به ایشان وحی شد، قرآن مجید بود. اما معجزه تربیتی پیامبر اکرم (ص) تربیت دو شخصیت والا مقام به نام های حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س)  بود، کسی که با فرهنگ الهی آشنا باشد قطعاً بهترین نتیجه حاصل می‌شود.

وی بیان کرد: انقلاب اسلامی از سال‌های ۱۳۴۱ به بعد توسط امام خمینی (ره) بنیان‌گذاری شد تا اینکه در سال ۱۳۵۷ به پیروزی رسید. با توجه به این اینکه امام خمینی خود یک بنده مطهر و پاک خداوند بود به وسیله روح بزرگ و مکتب عظیم الشان و راهنمایی ها و دلسوزی ها ی خود انسان هایی تربیت کرد و به جامعه بشری تحویل داد که این انسان‌ها بی‌نظیر هستند و ممکن است مانند این‌ها پیدا نشود.

تقوی افزود: امام با روح الهی خود در موضوع روحانیت انسان های مثل شهید بهشتی، شهید مطهری، شهید مفتح، شهید باهنر و شهدای محراب را تربیت کرد و به جامعه بشری تحویل داد در بعد نظامی انسان های بزرگی را تربیت کرد یکی از آن ها سردار بزرگ اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی است.

این کارشناس سیاسی گفت: در سال های شروع جنگ تحمیلی شهید سلیمانی به عنوان یک فرمانده گردان از کرمان در جبهه های جنگ با اخلاص و نیت خالص و قلب پاک کارش را آغاز کرد و کسی فکر نمیکرد حاج قاسم سلیمانی روزی به جایی برسد که یک تنه در میدان عظیم و سنگین وارد شود و یارانی که با خود به میدان برده بود آنها هم فداکار باشند و بتوانند چند ملت را نجات دهند.

وی اظهار کرد: فرهنگ تربیتی شهید سلیمانی طوری بود که ملت فلسطین، لبنان، سوریه و عراق را نجات داد و خطر بزرگ را از منطقه و کشور دور کرد.

تقوی تصریح کرد: این هنر اسلام است و قدرت تربیتی و مکتب تربیتی پیامبر اکرم(ص) و ائمه است که می‌تواند چنین انسان‌هایی را تربیت کند و در میدان کارزار آنچنان مقاومت کنند که استکبار را با تمام هیاهوها به ذلت بکشاند.

تقوی به نقش اساسی شهدا در جنگ تحمیلی اشاره کرد و  گفت: حاج قاسم سلیمانی، شهید زین الدین، شهید همت، شهید خرازی، شهید کاظمی و دیگر شهدایی که در دوران دفاع مقدس نقش اساسی داشتند به نوعی همانند یاران امام حسین بودند اما فرقی که داشتند این بود که آن ها درک معصوم کردند در جوار معصوم بودند و تربیت مستقیم از معصوم گرفتند ولی این عزیزان از طریق امام خمینی(ره) که شاگرد تربیتی امام حسین(ع) بود مکتب تربیتی خود را آغاز نمودند.

وی خاطر نشان کرد:اگر بخواهیم انقلاب اسلامی پایدار باشد و کشورمان امن بماند باید راه شهید سلیمانی ها را حفظ کنیم و با تمام قدرت ادامه دهیم تا انءشاالله بتوانیم این انقلاب شکوهمند را به دست صاحب اصلی امام زمان (عج) برسانیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =