ویژگی‌های قرآنی شخصیت شهید سپهبد قاسم سلیمانی

حجت‌الاسلام تاج آبادی به تشریح ویژگی‌های قرآنی شخصیت شهید سپهبد قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پرداخت.

به گزارش نسیم خنداب؛ حجت الاسلام تاج آبادی، کارشناس مذهبی در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب در تشریح ویژگی‌های قرآنی شخصیت شهید سپهبد قاسم سلیمانی گفت: خداوند متعال در سوره انفال صفات مؤمنین واقعی را بیان فرموده‌اند که مصداق آن صفات مهم حاج قاسم سلیمانی است.

وی، خدا ترس بودن را از ویژگی‌های انسان مؤمن بیان کرد و افزود: مؤمن کسی است که وقتی به یاد خدا میافتد تمام وجودش ترس از خدا می‌شود. حالت معنوی حاج قاسم در نمازها، زیارات و..  حکایت از این دارد که همه فتح الفتوحاتی که داشته همه را از طرف خداوند متعال می‌بیند.

تاجی آبادی دومین صفت مؤمنین را اطاعت‌پذیری عنوان کرد و گفت: شهید سلیمان اطاعت پذیر بود و زمانی که مقام معظم رهبری دستور فرماندهی را به ایشان ابلاغ فرمودند قبول کرد و هیچ زمانی از کاستی‌ها گلایه نداشت.

وی گفت: در جنگ ۳۳ روزه وقتی خدمت مقام معظم رهبری رسیدند و دغدغه سید حسن نصرالله را مطرح کردند، ایشان  فرمودند دعای جوشن صغیر را بخوانید و مقاومت کنید پیروز می‌شوید آن‌ها نیز قبول کردند.

کارشناس مذهبی در ادامه بیان کرد: از صفاتی که خداوند در قرآن برای مؤمنین واقعی بیان می‌فرماید توکلشان فقط به خداست و به امکانات و وسایل و اشخاص تکیه ندارند، همان‌گونه که امام رضا(ع) می‌فرمایند: نشانه توکل نترسیدن از غیر خداست دقیقه همان شجاعت و شهامتی که حاج قاسم در میدان‌های نبرد با دشمن داشت به خاطر توکل به خدا بود و اعتقاد داشت تا خدا نخواهد هیچ حادثه‌ای اتفاقی نمی‌افتد.

کارشناس مذهبی برپایی نماز را صفت دیگر مؤمنین بیان کرد و گفت: یکی از خصوصیات مؤمنین اقامه نماز است حاج قاسم در شرایط سخت و دشوار نماز اقامه می‌کرد. 

وی در پایان تصریح کرد: مؤمنین ازآنچه خداوند روزی‌شان کرده است انفاق می‌کنند انفاقی بالاتر از بذل جان نداریم  که حاج قاسم  از خدا درخواست می‌کند که مرا پاک بپذیر و جانش را فدا کرد تا اتحاد و انسجام بین مسلمین ایجاد شود. همین صفات برجسته حاج قاسم بود که باعث شد همه بگویند من هم قاسم سیمانی هستم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + هفده =