مساله ولایت مهمترین خصیصه حضرت زهرا(س) بود

تقوی گفت: وظیفه ما تبعیت کردن از حضرت زهرا است ما بایدخود را همرنگ فاطمه زهرا(س)کنیم و دفاع جانانه ای از ولایت داشته باشیم مساله ولایت مداری و ولایت پذیری مهمترین خصیصه ایشان بود که در این راه شهید شد.

به گزارش نسیم خنداب؛حجت الاسلام تقوی، در مراسم عزاداری حضرت زهرا (س) در جاورسیان ضمن تسلیت شهادت حضرت زهرا(س)گفت: شهدای مدافع حضرت زینب(س) و حرم اهل بیت(ع)  با ایثار خون،انفاق جان ، رهرو فاطمی بودند و آرمان های حضرت فاطمه زهرا(س) را احیا کردند.

وی در ادامه گفت:در رابطه با حضرت زهرا(س) سه وظیفه و مسئولیت مهم متوجه عاشقان و دلباختگان حضرت زهرا(س) است مسئولیت و وظیفه اول معرفت و شناخت این بانوی با عظمت است منظور از شناخت، شناخت شناسنامه ای نیست شناخت شناسنامه ای و شخص حضرت زهرا بر ما لازم است اما کافی نیست.

 تقوی افزود:ما باید هویت شخصی حضرت زهرا(س)را بدانیم اسم این بانو فاطمه و القاب متعددی دارد در سال پنج بعثت در مکه معظمه متولد شد و در ۱۱ هجرت در مدینه شهید شد پدر بزرگوارش پیامبراکرم(ص) و مادرش خدیجه کبری(س) و فرزندانش حسن و حسین و زینب و ام کلثوم است.در سنین پایین از مکه به مدینه راه سخت و دشوار را همراه با فاطمه بنت اسد طی کرد و هجرت کرد.

کارشناس مذهبی بیان کرد:در شخص بودن بین فاطمه و دیگران تفاوتی وجود ندارد آنچه که به حضرت زهرا(س) عظمت داده شخصیت حضرت زهرااست فاطمه شخصیتی دارد که خداوند برای معرفی ایشان، پیامبراکرم(ص) و ائمه رابه میدان آورده وحضرت فاطمه (س)را معرفی کرده اند.

 وی تصریح کرد:خداوند در قرآن به نام فاطمه(س) سوره دارد و آیات متعددی درشان ایشان نازل شده است .خداوند به پیامبر اکرم (ص) می فرماید: ما به تو کوثر عنایت کردیم در مقابل این نعمت شاکر باش و انفاق کن دشمنان سالیانی است که میگویند عقبه ندارید دشمنان تو ابتر هستند بنی امیه ها بنی عباس ها همه نابود شدند امام نسل فاطمی باقی است و باقی خواهد ماند این وعده قرآن است .

تقوی گفت:عظمت حضرت زهرا(س)به خاطر دختر پیغمبر یا همسر علی بودن نیست خود فاطمه مستقلا عظمت دارد باید عظمت و منزلت حضرت زهرا(س) در عالم هستی بشناسیم و معرفت پیدا کنیم و عشق و علاقه و ارادت خود را با روشهای مختلف ابراز کنیم.

وی در پایان افزود: وظیفه دیگر ما تبعیت کردن از حضرت زهرا است ما بایدخود را همرنگ فاطمه زهرا(س)کنیم و دفاع جانانه ای از ولایت داشته باشیم مساله ولایت مداری و ولایت پذیری مهمترین خصیصه ایشان بود که در این راه شهید شد.

انتهای پیام

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =