مشکلی در تولید محصولات کشاورزی، دام و طیور استان مرکزی نداریم

صفری گفت: خوشبختانه استان مرکزی در تولید محصولات کشاورزی و دام و طیور هیچ مشکلی ندارد و در صورت استفاده از همه ظرفیت‌ها، تولیدات استان بیشتر از آن میزانی که اکنون تولید می‌شود، خواهد بود.

به گزارش نسیم خنداب؛ صفری سرپرست جهاد کشاورزی استان مرکزی در کارگروه تنظیم بازار استان گفت:۶۰۰ تن برنج وارداتی با قیمت مصوب در نقاط مختلف این استان در حال توزیع است و مشکلی در خصوص این کالای اساسی وجود ندارد.

صفری اظهار کرد: مجموع زنجیره تولید و توزیع محصولات کشاورزی به سازمان جهاد کشاورزی واگذار شده که اقدام موثری در جهت تنظیم بازار است.

وی ادامه داد: خوشبختانه استان مرکزی در تولید محصولات کشاورزی و دام و طیور هیچ مشکلی ندارد و در صورت استفاده از همه ظرفیت‌ها، تولیدات استان بیشتر از آن میزانی که اکنون تولید می‌شود، خواهد بود.

سرپرست جهاد کشاورزی استان مرکزی بیان کرد: از ابتدای دی ماه تاکنون یک میلیون و ۹۰۰ هزار قطعه جوجه‌ریزی در استان انجام شده که تا پایان دی‌ماه به ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار قطعه می‌رسد و در صورت تداوم این شرایط در بهمن و اسفند، در بازار شب عید و ماه مبارک رمضان مشکلی وجود نخواهد داشت.

صفری افزود: با توجه به اینکه مرغداران از نهاده‌های دولتی استفاده می‌کنند، مرغ با قیمت مصوب ۳۱۰ هزار ریال عرضه می‌شود اما اکنون این محصول با بهای کمتری در اختیار مصرف کننده قرار می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: به لحاظ اینکه دامداران در تولید گوشت قرمز، کمتر از ۴۰ درصد نهاده دولتی دریافت می‌کنند لذا قیمت مصوب ندارد اما در فرآیند تولید و توزیع آن مشکلی در استان مرکزی وجود ندارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + هفت =