سفر رئیس‌جمهور به روسیه قطعاً دستاوردهای زیادی به دنبال خواهد داشت/ انقلاب اسلامی به بانوان هویت بخشید

امام‌جمعه اراک با اشاره به اینکه سفر رئیس‌جمهور به روسیه قطعاً برای کشور برکات و دستاوردهای زیادی به دنبال خواهد داشت گفت: امیدواریم فصل تازه‌ای از ارتباطات و دستاوردهای منطقه‌ای با این سفر راهبردی خلق شود.

به گزارش نسیم خنداب به نقل ازدیار آفتاب؛ آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی صبح امروز در کلاس درس اخلاق مدیران استان مرکزی گفت: فرارسیدن ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز مادر فرصتی مناسب برای تقویت فرهنگ فاطمی در جامعه است و بزرگداشت مقام مادر و بانوان در جامعه اسلامی از اهمیت بسیاری برخوردار است چراکه حضرت زهرا(س) عصاره فضائل اخلاقی است و لذا این ایام باید با برگزاری برنامه‌های فاخر و محتوایی به تقویت سبک زندگی و تبیین سیره حضرت زهرا(س) بپردازیم.

دری نجف‌آبادی اظهار کرد: ولادت حضرت زهرا(س) فرصتی مناسب برای تقویت مسئله خانواده در جامعه اسلامی است و امروز تمام تمرکز دشمن برای ضربه زدن به بنیان خانواده و مقام بانوان متمرکزشده که باید نسبت به توطئه‌های دشمنان هوشیار باشیم.

وی ادامه داد: جامعه اسلامی هرچه دارد از هویت و مقام والای مادران و خانواده است و دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی که خلق‌شده به برکت تربیت نسل شایسته، کارآمد و انقلابی مادران است و امروز باید به اهمیت مسئله تربیت نسل کارآمد توسط مادران به‌خوبی توجه شود و زمینه را برای این مهم به‌خوبی فراهم ساخت.

انقلاب اسلامی به بانوان هویت بخشید

امام‌جمعه اراک بیان کرد: استان مرکزی باید در حوزه تقویت مسئله مادر و خانواده پیشگام باشد و این مسئله باید به نقطه قوت استان تبدیل شود چراکه مسئله خانواده و مقام مادر برای جامعه اسلامی تکیه‌گاه بزرگی است و هیچ‌گونه کم‌کاری در این خصوص قابل‌قبول نیست.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی افزود: فداکاری‌های بانوان و مادران در طول تاریخ اسلام بسیار برجسته است و بانوان حماسه‌های ماندگاری با نقش‌های مؤثر خود خلق کردند که البته این نقش مهم در انقلاب اسلامی بسیار برجسته‌تر است چراکه انقلاب اسلامی به بانوان هویت بخشید.

وی ادامه داد: امروز هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر باید با تبیین درست شخصیت، سیره و سبک زندگی حضرت زهرا(س) به شکل هنرمندانه فرهنگ فاطمی را در جامعه تقویت کنند و بانوی بزرگ جهان را برای نسل جوان به‌عنوان الگویی کامل به‌خوبی معرفی سازند.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: استفاده از مناسبت‌های پیش رو که مهمترین آن ایام‌الله دهه فجر و ماه رجب و شعبان است برای تقویت معنویت جامعه یک ضرورت است و قطعاً مسیر پیشرفت و سعادت جامعه و ملت را بهتر نشان خواهد داد.

انقلاب اسلامی سرفصل جدیدی در تاریخ بشریت و انسانیت در جهان گشود

امام‌جمعه اراک بیان کرد: انقلاب اسلامی سرفصل جدیدی در تاریخ بشریت و انسانیت در جهان گشود و ملت را به اوج اقتدار و سربلندی رساند و امام خمینی(ره) با تشکیل انقلاب اسلامی اندیشه‌ها و بینش‌ها را متحول ساخت.

وی جلوگیری از ریخت‌وپاش‌ها را در برنامه‌های دهه فجر از ضرورت‌های مهم دانست و افزود: رویکرد برنامه‌ها باید محتوایی، مردمی و تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی باشد و برنامه‌ها با کیفیت و هزینه‌های پایین برگزار شوند و تدبیری اتخاذ شود که اولویت برنامه‌ها در ایام‌الله دهه فجر خدمت‌رسانی به مردم و دستگیری نیازمندان باشد.

دری نجف‌آبادی اظهار کرد: مدیران دستگاه‌های اداری با درک صحیح از شرایط و شناخت فرصت‌ها و تهدیدات در نظام اسلامی توجه خود را به خدمت صادقانه به مردم بگذارند و با کمترین هزینه‌ها پرفایده ترین برنامه‌ها را در طول این ایام انجام دهند.

سفر رئیس‌جمهور به روسیه قطعاً برای کشور دستاوردهای زیادی به دنبال خواهد داشت

امام‌جمعه اراک با اشاره به اینکه سفر رئیس‌جمهور به روسیه قطعاً برای کشور برکات و دستاوردهای زیادی به دنبال خواهد داشت گفت: امیدواریم فصل تازه‌ای از ارتباطات و دستاوردهای منطقه‌ای با این سفر راهبردی خلق شود.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: هوشیاری نسبت به توطئه‌های دشمنان و در رأس آنها جبهه استکبار و حامیان آنها در نظام اسلامی یک ضرورت مهم است و ملت ایران همان‌گونه که در طول این سال‌ها با هوشیاری و تبعیت از ولایت و درصحنه بودن بزرگ‌ترین حماسه‌ها را خلق کرده باید در گام دوم انقلاب این آمادگی را باقوت حفظ کند.

وی خاطرنشان کرد: به‌کارگیری اراده‌های الهی، تبعیت از ولایت‌فقیه و عمل به رهنمودهای مقام معظم رهبری رمز پیروزی و عبور موفق از بحران‌های مختلف است که باید در گام دوم موردتوجه باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − پانزده =