قرارداد ایران و چین، تحریم را بیش از پیش فرو خواهد ریخت/ گام های اجرایی قرارداد سرعت گرفته است

سلیمی گفت: گام های اجرایی برای اجرای قرارداد ۲۵ساله ایران و چین به سرعت در حال طی شدن است و می تواند دیوار تحریم را بیش از پیش فرو بریزد.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب در خصوص اجرایی شدن قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین، گفت: گام های اجرایی برای اجرای این قرارداد به سرعت در حال طی شدن است.

وی افزود: تحریم ها با توجه به ارتباطاتی که امروزه ایران با کشورهای مختلف دارد، معنا ندارد. اهمیت این قرارداد هم از این جهت است که می تواند دیوار تحریم را بیش از پیش فرو بریزد.

سلیمی تصریح کرد: اشکالی که پیشتر وجود داشت این بود که عده ای دنیا را در دو سه کشور غربی خلاصه می کردند و باعث شده بود تا روز به روز فشار بیشتری بر کشور وارد بیاید.

وی اضافه کرد: امروزه شاهدیم که این قراردادها، معاهدات، رفت و آمد ها و ارتباطات گسترده با کشورهای همسایه و برخی کشورهای شرقی می تواند کریدور جدیدی را در راستای روابط تجاری، اقتصادی، زیرساخت ها، امور عمرانی باز کند.

این عضو هیئت رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: این قرارداد و قراردادهای مشابه زمینه ای است که اگر درست استفاده شود می تواند سرعت معناداری به توسعه اقتصادی و زیرساختی ببخشد و فضا و دریچه جدیدی را برای تنفس فعالان اقتصادی ایران باز کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 8 =