مردم در ۱۲ فروردین به هر دو رکن جمهوریت و اسلامیت رای دادند/جمهوری اسلامی میراث گران بهای شهدا و امام خمینی(ره) است

سلیمی گفت: مردم در ۱۲ فروردین به هر دو رکن جمهوریت و اسلامیت رای دادند و این دو رکن هر دو با هم‌ عجین هستند و با یکدیگر معنا پیدا می کنند و توصیه های بزرگان و شهدا پاسداری همه جانبه از دو رکن اساسی نظام اسلامی است.

به گزارش نسیم خنداب به نقل از دیار آفتاب؛ حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس و عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیارآفتاب با اشاره به اهمیت ۱۲ فروردین گفت: ۱۲ فروردین نماد جمهوریت و اسلامیت نظام جمهوری اسلامی ایران است و مردم‌ با رای قاطع خودشان دو رکن ‌نظام یعنی جمهوریت و اسلامیت را انتخاب کردند.

سلیمی اظهار کرد: مردم‌ با بینش عمیقی که داشتند با حضور معنادارشان به جمهوری اسلامی بله قاطع گفتند و نه به تمام نظام ها را اعلام کردند.

وی ادامه‌ داد: جمهوری اسلامی میراث گران بهای شهدا و امام خمینی(ره) است و آرمان تمام مجاهدین و مبارزین در طول تاریخ بوده و امروز وظیفه داریم از دو رکن اساسی نظام جمهوری اسلامی به خوبی پاسداری کنیم.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: مردم در ۱۲ فروردین به هر دو رکن جمهوریت و اسلامیت رای دادند و این دو رکن هر دو با هم‌ عجین هستند و با یکدیگر معنا پیدا می کنند و توصیه های بزرگان و شهدا پاسداری همه جانبه از دو رکن اساسی نظام اسلامی است.

وی افزود: در چارچوب جمهوریت و اسلامیت است که نظام اسلامی به پیشرفت و تکامل می رسد و ایران اسلامی با این دو رکن به قله های بلند می رسد.

سلیمی اظهار کرد: جداکردن‌ دو رکن جمهوریت و اسلامیت به هیچ عنوان قابل قبول نیست چراکه برخی ها تنها دنبال جمهوریت و یا حتی برخی تنها دنبال اسلامیت هستند و مردم سالاری دینی در قالب جمهوریت و اسلامیت معنا پیدا می کند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: ماهیت حکومت جمهوری اسلامی بر پایه مردم سالاری دینی است و روز به روز باید این مسئله تقویت شود.

وی ادامه داد: در طول ۴۳ سال گذشته هرکجا به این دو مولفه بیشتر تکیه کردیم موفق تر بودیم و هرکجا که از جمهوریت و اسلامیت فاصله گرفتیم دچار عقب ماندگی شدیم و لذا این مسئله درس بزرگی است.

وی خاطرنشان کرد: پاسداری از جمهوریت و اسلامیت نظام اسلامی آرمان و خواست امام ، شهدا و مقام ‌معظم ‌رهبری است و باید به این مسئله همواره پایبند باشیم‌ .

انتهای پیام 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + هفت =