سه میلیون قطعه جوجه ریزی در استان مرکزی انجام شد

صفری گفت: در اسفند سال گذشته سه میلیون قطعه و در فروردین امسال تاکنون ۸۳۵ قطعه جوجه ریزی صورت گرفته اما با توجه به کاهش جوجه ریزی در سایر استان ها باید تمهیدات لازم جهت جلوگیری از قاچاق مورد توجه باشد.

به گزارش نسیم خنداب به نقل از دیار آفتاب؛ علی صفری رئیس جهادکشاورزی استان مرکزی در شورای اداری استان مرکزی گفت: خوشبختانه ظرفیت جوجه ریزی استان در سال گذشته ۱۵ درصد افزایش داشته و انبارهای کالاهای اساسی استان مرکزی به هیچ وجه خالی نبوده و اکنون نیز خالی نیست.

وی افزود: با مشارکت و هم افزایی اتفاق افتاده در قرارگاه تنظیم بازار استان بیش از ۱۰۰ بازرسی در قالب ۵۳ تیم بازرسی در استان ساماندهی و ۱۲ هزار و ۱۸۶ واحد صنفی و تولیدی بازرسی و پرونده هایی نیز تشکیل شده است.

رئیس جهادکشاورزی استان مرکزی بیان کرد: بیش از ۱۷ هزار و ۳۷۰ تن انواع کالای اساسی در استان در اواخر سال گذشته توزیع شد، همچنین توزیع بیش از هزار تن مرغ منجمد جهت افزایش توان خرید اقشار ضعیف در استان از دیگر اقدامات در این حوزه بوده است و نکته قابل توجه این است که قیمت مرغ گرم در استان برخلاف برخی استان ها، از ۳۱ هزار تومان فراتر نرفت.

وی ادامه داد: در اسفند سال گذشته سه میلیون قطعه و در فروردین امسال تاکنون ۸۳۵ قطعه جوجه ریزی صورت گرفته اما با توجه به کاهش جوجه ریزی در سایر استان ها باید تمهیدات لازم جهت جلوگیری از قاچاق مود توجه باشد.

صفری گفت: کاهش قیمت کودهای فسفاته و افزایش قیمت خرید تضمینی گندم از هر کیلو ۵۵۰۰ تومان به ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان  و راه اندازی ۲ پلتفرم هوشمند در اراک از جمله اقدامات این سازمان بوده است. 

وی خاطر نشان کرد: نکته ای که باید به آن توجه ویژه شود این است که بازار صرفا با نظارت تنظیم نمی شود و نیازمند ایجاد زیرساخت های لازم در این حوزه هستیم تا بتوان با کمترین نظارت بازار را تنظیم کرد.

انتهای پیام/ 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + سه =