حامیان حادثه حرم رضوی به دنبال تقابل ملت ایران با مهاجران افغانی هستند/ همه‌ی دستگاه‌ها هوشیار باشند

هانی زاده با اشاره به اینکه حادثه دردناک حرم مطهر رضوی یک حادثه سازمان‌یافته‌ای بود گفت: برخی از عوامل داخلی در ایران و گروهک‌های معاند با حمایت از این حادثه تلاش می‌کنند تقابل بین ملت ایران و با مهاجران افغانی ایجاد کنند باید دستگاه‌های مربوطه هوشیار باشند و اجازه ندهند که فتنه‌ای جدیدی در کشور ایجاد شود.

به گزارش نسیم خنداب؛ حسن هانی زاده، کارشناس مسائل بین‌الملل در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: حادثه دردناک حرم مطهر رضوی یک حادثه سازمان‌یافته‌ای بود که دست وهابیت سعودی و رژیم صهیونیستی در این حادثه  کاملاً آشکار است.

وی افزود: بعد از سقوط دولت اشرف غنی در افغانستان و تسلط طالبان بر افغانستان تلاش‌هایی صورت گرفت تا عوامل تکفیری به‌عنوان مهاجر از افغانستان وارد ایران بشوند و این‌گونه عملیات تروریستی را سازمان‌دهی کنند.

این کارشناس سیاسی بیان کرد: برخی از عوامل داخلی در ایران و گروهک‌های معاند تلاش می‌کنند تقابل بین ملت ایران و با مهاجران افغانی ایجاد کنند باید دستگاه‌های مربوطه هوشیار باشند و اجازه ندهند که فتنه‌ای جدیدی در کشور ایجاد شود.

هانی زاده تصریح کرد: جریان‌های داخل کشور نباید از این موضوع استفاده کنند و بخواهند جامعه ایران را دچار تقابل کنند و به‌نوعی چندقطبی در ایران به وجود بیاورند.

وی گفت: مرزهای شرقی کشور باید به دقت کنترل شود زیرا ممکن است جریان تکفیری از شرایط موجود استفاده کنند و وارد کشور شوند و از این عملیات انجام دهند.

هانی زاده خاطرنشان کرد: طبیعی است از این دست حوادث ممکن است همچنان تکرار بشود و به همین دلیل هوشمندی دستگاه‌های مربوطه برای جلوگیری از تکرار این‌گونه حوادث کاملاً لازم و ضروری است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 8 =