آرمان قدس به هیچ وجه فراموش نخواهد شد/ نابودی رژیم جعلی و کودک کش صهیونیستی نزدیک است

نمایندگان مردم استان مرکزی در مجلس با تأکید بر اینکه روز قدس استراتژی جهان اسلام و متعلق به همه آزادگان و آزادی خواهان جهان است حضور معنادار مردم در راهپیمایی این روز را خط بطلانی بر توطئه‌ها و راهبردهای استکبار جهانی و حامیان منطقه‌ای آنها عنوان کردند.

به گزارش نسیم خنداب به نقل از دیار آفتاب؛ حضرت امام خمینی(ره) با ابتکار نام گذاری جمعه آخر ماه مبارک رمضان به نام روز جهانی قدس، ظرفیت سازی جهان اسلام برای شکل گیری جبهه فراگیر ضد صهیونیستی و فراهم آوردن بسترهای لازم برای محو غده سرطانی اسرائیل از صفحه روزگار را هدف قرار دادند و امروز مسئله اهمیت بزرگداشت روز قدس و توجه به فلسطین و جنایات رژیم اشغالگر صهیونیستی و همچنین تلاش‌های وافر این جنایتکاران با همراهی استکبار جهانی برای تسریع طرح معامله قرن و غیره، یکی از نکاتی است که باید در شرایط کنونی بدان توجه کنیم.

ابتکار امام راحل در نامگذاری جمعه آخر ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس پیوند معنویت و عبودیت با سیاست بین الملل در جهان اسلام در مواجهه با مسئله اول مسلمانان را موجب شد.

واقعیت آن است که از زمان تحمیل موجودیت نامشروع رژیم صهیونیستی با وجود آنکه حمایت یکپارچه غرب از این رژیم مانع از فروپاشی آن شده است، اما انقلاب اسلامی سهم بالایی در زنده نگه داشتن آرمان فلسطین داشته است و شاید بتوان زنده نگه داشتن فلسطین و توجه دادن افکار عمومی جهانی به مظلومیت و مقاومت ملت فلسطین را مهمترین کارکرد‌های آیین های روز جهانی قدس از جمله راهپیمایی دانست. 

رهبر انقلاب نیز در دیدار اخیر رمضانی با دانشجویان ضمن تأکید بر اینکه امسال روز قدس با سالهای دیگر فرق دارد افزودند: «روز قدس فرصت خوبی است برای همدلی و همبستگی با مردم مظلوم فلسطین و روحیه دادن به اینها و قدرت افزودنِ اینها تا حقیقتاً بتوانند در این میدانها حضور پیدا کنند.»

روز قدس روز وحدت جهان اسلام است

حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب با اشاره به اهمیت روز قدس اظهار کرد: قدس به عنوان آرمان مسلمانان زنده است و با نشست های فرمایشی از یک سو و یا نوشتن صلح نامه ها توسط برخی از کشورهای اسلامی آرمان قدس به هیچ وجه فراموش نخواهد شد.

وی افزود: روز قدس امسال به جهت توطئه هایی که از سوی رژیم کودک کش صهیونیستی علیه ملت مظلوم فلسطین و تحرکاتی که از سمت جبهه مقاومت در حال انجام است متفاوت است و نوع مواجه مقاومت با رژیم دژخیمان صهیونیستی نشان دهنده زنده بودن قدس شریف است.

سلیمی ادامه داد: سردمداران آمریکایی و حامیان کودک کش آنها بدانند نمی توانند با خیالات خود قدس را در تاریخ به فراموشی بسپارند و اعتقاد ما بر این است در سرزمین های فلسطین مشکلات مسلمانان و ملت مظلوم فلسطین حل شود و با سرنیزه قصه فلسطین حل نخواهد شد.

وی بیان کرد: کسانی که ننگین نامه هایی علیه ملت مظلوم فلسطین امضا می کنند به زودی از کرده خود پشیمان خواهند شد و پویایی آرمان قدس موجب این خواهد شد به زودی همه سرزمین های اشغالی به ویژه قدس شریف آزاد شود.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس با تأکید بر اینکه روز قدس روز وحدت جهان اسلام است،گفت: امت اسلام با حضور با شکوه در راهپیمایی روز قدس بار دیگر توطئه ها و فتنه های دشمنان علیه دین اسلام و مکتب قرآن را خنثی خواهند کرد.

وی افزود: امروز اسرائیل لبه پرتگاه است و از هر زمانی نابودی آن نزدیک است و نفس های آخر خودش را می کشد و خودشان هم اذعان دارند این رژیم مفلوک روز به روز در حال ضعیف شدن است و در برابر قدرت مقاومت و انقلاب اسلامی توانی برای آن باقی نمانده و امت اسلام به زودی محو کامل این رژیم جعلی را خواهند دید.

سلیمی خاطر نشان کرد: ملت ایران هرساله با حضور باشکوه خود در راهپیمایی روز قدس نمایشی بزرگ از استکبار ستیزی و ظلم ستیزی را نشان می دهند و امسال که بعد از دو سال کرونایی این توفیق حاصل شده که راهپیمایی روز قدس را داشته باشیم باید با شکوه و مقتدرانه در این روز ضد استکباری حاضر شویم.

مردم با حضور معنادار خود در راهپیمایی روز قدس خط بطلانی بر راهبردهای استکبار جهانی کشیدند

محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به اهمیت روز قدس اظهار کرد: نام‌گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به‌عنوان روز قدس که از ابتکارات مهم حضرت امام(ره) است به‌عنوان یک راهبرد برای جهان اسلام و آزادی ملت مظلوم فلسطین مطرح‌شده است.

وی افزود: روز قدس استراتژی جهان اسلام است و امروز آزادی قدس شریف مسئله اول جهان اسلام و آزادی خواهان جهان است و فلسطین به نماد مبارزه با استکبار جهانی تبدیل‌شده و فلسطین نماد مبارزه با نظام سرمایه‌داری و جبهه استکباری است.

آصفری پیام اصلی حضور مردم در راهپیمایی باشکوه روز قدس را آزادی قدس شریف و حمایت از آرمان قدس شریف و ملت مظلوم فلسطین خواند و گفت: حضور معنادار مردم بار دیگر خط بطلانی بر توطئه‌ها و راهبردهای استکبار جهانی و حامیان منطقه‌ای آنها کشیدند.

وی تأکید کرد: امروز در آستانه روز قدس رژیم جعلی و کودک کش صهیونیستی با چالش‌های متفاوتی مواجه شده و نابودی این رژیم نزدیک است و عملیات شهادت طلبانه موجب فرار صهیونیست ها از اراضی اشغالی خواهد شد.

نماینده مردم اراک کمیجان و خنداب در مجلس خاطر نشان کرد: به برکت انقلاب اسلامی و هوشمندی حضرت امام(ره) حرکت رژیم اشغالگر صهیونیستی در سرزمین های اشغالی متوقف شده و انقلاب اسلامی و تفکر مقاومت انسجام و وحدتی در میان مسلمانان برای نابودی این رژیم جعلی ایجاد شده است.

روز قدس، روز عهد و پیمان با واژه های ایثار، مقاومت و عدالت خواهی است

بیاتی، نماینده تفرش، آشتیان و فراهان در گفتگو با فراهان خبر با اشاره به روز قدس گفت: نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز قدس توسط بنیانگذار انقلاب اسلامی باعث افزایش روحیه مقاومت و جهاد در بین مسلمانان به ویژه مردم فلسطین شده است.

وی با اشاره به اینکه این نامگذاری سبب حفظ آرمان های فلسطین شد، افزود: روز قدس، روز عهد و پیمان با واژه های ایثار، مقاومت و عدالت خواهی است و این روز بزرگ متعلق به همه آزادگان و آزادی خواهان جهان است.

بیاتی اظهارکرد: برخی از کشورهای خائن عربی به دنبال ارتباط با رژیم صهیونیست هستند اما علی رغم عادی سازی روابط برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی، نتوانسته وجهه اشغالگری این رژیم را تحت الشعاع قرار دهدو مسئله فلسطین در اولویت است.

نماینده تفرش، آشتیان و فراهان با دعوت از مردم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس گفت: در این روز مردم برای دفاع از امت فلسطین در صحنه حاضر می شوند و در این روز ملت های آزادی خواه دنیا نسبت به صهیونیست ها احساس انزجار خود را اعلام می کنند.

وی با بیان اینکه ملت‌های اسلامی نیز در کنار قدس شریف و مردم مظلوم فلسطین حضور دارند، خاطرنشان کرد: حضور مردم در راهپیمایی روز قدس در حقیقت ادامه انتفاضه فلسطین است و این انتفاضه مردم فلسطین سرانجام منجر به سرنگونی رژیم صهیونیستی خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 3 =