طرح نظام پایدار درآمد شوراهای شهر و روستا در دست اجرا است/تصویب کلیات طرح نظارت پسا انتخاباتی

آصفری با اشاره به اینکه در کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی چند طرح در دست بررسی است گفت: از جمله طرح های در دست بررسی که اهمیت بسیاری هم برای شوراها دارد، طرح نظام پایدار درآمد شوراهای شهر و روستا است.

به گزارش نسیم خنداب به نقل از دیار آفتاب؛ محمد حسن آصفری نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در همایش شورای روستاهای شهرستان اراک  با بیان اینکه شوراها از اهمیت بسیاری در نظام اجرایی کشور برخوردار است، گفت: در کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی چند طرح در دست بررسی است.

وی افزود: از جمله طرح های در دست بررسی که اهمیت بسیاری هم برای شوراها دارد، طرح نظام پایدار درآمد شوراهای شهر و روستا است که دارای ۷۰ ماده بوده و اگر این قانون به تصویب برسد اختیارات بسیار بالایی به شوراها می دهد که از دغدغه های اعضای شورا کاسته یا برخی از آنها را حل می کند. با تصویب این طرح شوراهای شهر و روستا می توانند در حوزه های بهداشت و درمان، آموزشی، اقتصادی، اجتماعی، عمرانی و فرهنگی فعالیت کنند.

آصفری با بیان اینکه قانون نظارت پسا انتخابات طرح دیگری است که در حال بررسی در مجلس است، گفت: بیش از ۱۲۶ هزار نفر در شوراهای شهر و روستای کشور عضو هستند و نیاز است علاوه بر نظارت قبل از انتخابات، نظارت پسا انتخاباتی هم بر این اعضا انجام شود تا از تخلفات احتمالی این افراد جلوگیری شود. کلیات این طرح تصویب شده و همین روزها در صحن علنی بررسی می شود تا به قانون تبدیل شود. البته مسائلی از قبیل حق الجلسات هم در این قانون مورد بحث است.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۴۳۴ مورد تخلف اعضای شورا در کمیسیون شوراهای مجلس بررسی شد، گفت: از این تعداد تخلف، کمترین میزان مربوط به شوراهای اسلامی شهر و روستایی استان مرکزی بود که نشان از انتخاب خوب مردم و اطلاع کافی اعضای شورا است. چرا که در بسیاری از تخلفات، اعضای شورا به دلیل نداشتن اطلاعات کافی اقدام به کاری می کنند که بعدا برایشان دردسر ساز می شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 5 =