اجرایی نشدن امربه‌معروف و نهی از منکر عامل آسیب‌های اجتماعی است

فرخی گفت: به دلیل اجرا نشدن امربه‌معروف و نهی از منکر آسیب‌های اجتماعی روز به روز در حال افزایش است و این هشداری برای همه ماست.

به گزارش نسیم خنداب به نقل از دیار آفتاب؛ همایشی با حضور دبیران ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر شهرستان‌های استان مرکزی به منظور تشریح رویکردهای ستاد و تبیین قرارگاه ۲۱ تیر در ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر برگزار شد.

در این جلسه دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان به تشریح وظایف و چشم‌اندازهای ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر پرداخت.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین فرخی با اشاره به کارکرد و عظمت امربه‌معروف و نهی از منکر در جامعه گفت: امام باقر علیه‌السلام می‌فرماید امربه‌معروف راه واضح و اصلی انبیا الهی و راه روشن بندگان صالح خداست و همه ارزش‌ها با امربه‌معروف احیا می‌شود.

فرخی اظهار کرد: در فرمایش امام باقر علیه‌السلام همه فروع دین در جای خود اثرگذاری دارند اما همه به‌واسطه امربه‌معروف و نهی از منکر احیا می‌شود، راه‌های امن، کسب‌ها حلال، زمین آباد، حقوق مردم به آنها برگردانده و از دشمنان انتقام گرفتند و کارها در پناه امربه‌معروف صلاح می‌یابند.

وی در ادامه با اشاره به حدیثی از امیرالمؤمنین علیه‌السلام که می‌فرمایند همه‌کاره‌ای نیک و جهاد در راه خدا در مقابل امربه‌معروف و نهی از منکر، قطره‌ای در مقابل دریاست؛ گفت: متأسفانه سیستم تبلیغی به صورتی شکل‌گرفته که در انجام پایه و اساس فرایض که امربه‌معروف و نهی از منکراست. حساسیتی ندارند.

وی ادامه داد: علیرغم اهمیت این دو واجب الهی در روایات و بیانات متعدد رهبر معظم انقلاب به دلیل اجرا نشدن امربه‌معروف و نهی از منکر آسیب‌های اجتماعی روز به روز در حال افزایش است و این هشداری برای همه ماست.

فرخی افزود: ما باید به سمت تغییر فرهنگ‌های غلط رایج برویم که این امر مهم نیازمند تبلیغ ، کار رسانه‌ای ، اجرای قانون و تعیین متولی هست.

دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان مرکزی به اهداف، برنامه‌ها و اقدامات این ستاد در خصوص عفاف و حجاب به‌خصوص قرارگاه ۲۱ تیر اشاره کرد و از صاحب‌نظران و دغدغه مندان دعوت کرد ضمن مطالعه طرح و ارائه نظرات، این ستاد را در انجام وظایف خودیاری نمایند.جهت بررسی طرح به این لینک مراجعه کنید : https://it-maroof.ir/naghd-hejab

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 7 =