پالایش اولیه طرح نهضت ملی مسکن؛ ۷۵ هزار نفر در استان مرکزی حائز شرایط اولیه هستند

جزئیات آماری پالایش اولیه طرح نهضت ملی مسکن نشان می دهد در استان مرکزی ۷۵ هزار و ۹۸۱ نفر حائز شرایط اولیه شناخته شده اند.

به گزارش نسیم خنداب به نقل از دیار آفتاب؛ بر اساس اعلام معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از مجموع ثبت نام کنندگان طرح نهضت ملی مسکن در استان مرکزی ۷۵ هزار و ۹۸۱ نفر حائز شرایط اولیه (فرم ج سبز، نداشتن سابقه مالکیت و عدم استفاده از تسهیلات دولتی) شناخته شدند.

تعداد دقیق کل متقاضیانی که تا پایان سال گذشته در طرح نهضت ملی مسکن در استان مرکزی ثبت نام کرده اند ارائه نشده اما آمار ها حاکی از آن است که تعداد کل ثبت نام کنندگان بیش از ۱۰۰ هزار نفر بوده است.

 البته لازم به ذکر است بخشی از متقاضیانی که پیش تر در قالب طرح اقدام ملی مسکن اقدام به ثبت نام کرده و پالایش نهایی شده بودند به ویژه در شهر اراک هنوز تعیین تکلیف نشده اند.

مقرر است تا پالایش شرط چهارم که شامل سابقه سکونت است در پایان خردادماه توسط ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها و شهرهای جدید نهایی و به معاونت مسکن و ساختمان اعلام شود تا متقاضیان واجد شرایط ضمن افتتاح حساب، واریز وجوه اولیه و سایر شرایط به پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن معرفی شوند. 

سهمیه استان مرکزی در طرح نهضت ملی مسکن، ساخت ۶۱ هزار و ۱۲۷ واحد برای مدت چهار سال است که از این تعداد ۴۲ هزار و ۱۲۷ واحد، سهمیه شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت است که سهمیه سال نخست این طرح در استان مرکزی، ساخت ۱۷ هزار و ۳۵۰ واحد است و تعداد ۱۹ هزار واحد سهمیه شهرهای جدید امیرکبیر و مهاجران لحاظ شد.

وزیر راه و شهرسازی در عین حال تاکید کرده است که مهلت پالایش نهایی متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن پایان خردادماه است و در این خصوص باید ادارات کل راه و شهرسازی و شهرهای جدید اهتمام لازم را داشته باشند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =