کلاهبرداری ۱۰ میلیاردی ریالی از طریق سرمایه گذاری در ارز دیجیتال

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان ازکلاهبرداری ۱۰ میلیارد ریالی رمز ارز های دیجیتال در استان مرکزی خبر داد و گفت: فرد کلاهبردار دستگیر شد.

به گزارش نسیم خنداب؛ سرهنگ “کامیار چهری” رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان بیان داشت:در پی شکایت تعدادی از شهروندان اراکی مبنی بر کلاهبرداری از طریق سرمایه گذاری ارز دیجیتال در یک شرکت که با بهره گیری از شگردهای مختلف نظیر ایجاد فراخوان برای سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال بدون پشتوانه از کاربران کلاهبرداری می کردند.

وی افزود: در تحقیقات ماموران پلیس آگاهی استان مشخص شد کلاهبرداران از طریق فروش رمز ارزهای جعلی یا شبیه سازی شده۱۰میلیارد ریال از این افراد دریافت کرده اند.

این مقام انتظامی بیان داشت :در ادامه تحقیقات کارشناسان پلیس آگاهی استان مشخص شد افراد کلاهبردار اذعان کرده بودند که شکات پس از سرمایه گذاری در ازای هر ۱۰۰۰دلار مبلغ ۶۰دلار ماهیانه سود در یافت می کنند که بعد از مدتی متوجه می شوند شرکت یک شرکت هرمی بوده و ارزش رمز ارزهایی که خریداری شده خیلی پایین و شرکت برای مدتی غیر فعال شده و سرمایه های خود را از دست داده اند.

رئیس پلیس آگاهی استان با اشاره به شناسایی و دستگیری فردی که با وعده های واهی اقدام به کلاهبرداری از مالباخته گان کرده بود اظهار داشت: متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =