تکریم مراجعان و اجرای عدالت محور فعالیت دستگاه قضایی است

موسوی گفت: تکریم مراجعان به دستگاه قضا و اجرای عدالت از بدو ورود مردم تا اجرای رأی هدف و برنامه و محوریت دستگاه قضایی است.

به گزارش نسیم خنداببه نقل از دیار آفتاب؛ حجت‌الاسلام عبدالمهدی موسوی رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی در ویژه‌برنامه استانی گرامیداشت هفته قوه قضاییه گفت: هر جا نام از عدلیه و قوه قضاییه برده شود، کلام محوری و مطلب اساسی، عدل و عدالت و حق و احقاق حق به میان خواهد آمد.

موسوی اظهار کرد: همه در انتظار ظهور کیمیای گمشده بشریت و برپاکننده عدل، حضرت امام عصر(عج)هستند تا طعم واقعی عدالت را به جامعه بشریت بچشانند به‌ویژه در زمانی که در عرصه جهانی، عدالت مظلوم و کمیاب و نایاب است و ظلم جای عدل را در برخی ممالک دنیا گرفته است و ظلم و جنایت به بشریت مظلوم مشاهده می شود‌.

وی ادامه داد: هدف و برنامه و محوریت دستگاه قضایی بنا بر سیاست‌های ترسیمی ریاست قوه قضاییه، تکریم مراجعان به دستگاه قضا و اجرای عدالت از بدو ورود مردم تا اجرای رأی است.

رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی گفت: در راستای تکریم مراجعان، اعتقاد راسخ و برنامه محوری ریاست قوه بر این است که از بدو ورود تمامی عوامل موظف به رعایت حرمت مردم در گفتار و رفتار و کردار هستند.

موسوی خاطرنشان کرد: استقلال دستگاه قضایی یک امر مهم است و قضات باید مستقل باشند و این استقلال آنها در برابر تمام اشخاص و مراجعین اعم از مراجعین عادی و افراد دارای منصب و جایگاه به یک‌شکل حفظ شود هرچند که طبیعی است این افراد ترکش‌هایی نیز این استقلال می‌خورند اما بازهم باید آن را حفظ کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 8 =