دولت با تعیین نهایی خرید دام زنده دامداران را از بلاتکلیفی خارج کند

خسروبیگی گفت: امیدواریم که هر چه زودتر دولت قیمت نهایی خرید دام زنده را نهایی کند و دامداران را از بلاتکلیفی خارج کند.

به گزارش نسیم خنداب، کمال خسروبیگی مدیرعامل اتحادیه دامداران صنعتی و سنتی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص آخرین اخبار از خرید تضمینی دام زنده در استان مرکزی گفت: بر اساس ابلاغیه‌ای که وزارت جهاد کشاورزی ۳۰ خردادماه امسال به شرکت‌های پشتیبانی امور دام استان‌ها ارسال کرده بود مقدمات خرید تضمینی دام زنده در استان مرکزی با مباشری اتحادیه و تشکل‌های دامداری در کنار شرکت پشتیبانی امور دام آغاز شد.

خسروبیگی اظهار کرد: در همین راستا جلسه‌ای را با سرپرست شرکت پشتیبانی امور دام استان برای تعیین قیمت دام زنده برگزار کردیم.

وی ادامه داد: برای اینکه به یک قیمت همسان با استان‌های همجوار نظیر قم، لرستان سمنان و … برسیم، بررسی‌های صورت گرفته نشان می‌داد که استان‌های همجوار قیمت ۱۰۰ تومان را برای هر کیلوگرم دام زنده در نظر گرفته‌اند.

مدیرعامل اتحادیه دامداران صنعتی و سنتی استان مرکزی بیان کرد: هر چند اعتقاد داریم که قیمت تمام شده خیلی بیشتر از این قیمت‌ها ولی قیمتی که اتحادیه دامداران استان با مشورت تعدادی از دامداران به دست آورد قیمت ۱۰۰ هزار و ۵۰۰ تومان بود و این قیمت را به شرکت پشتیبانی امور دام استان ارسال کردیم تا در کارگروه استانی مورد استفاده قرار بگیرید.

خسروبیگی با اشاره به اینکه به مشکلات دامداران واقف هستیم اظهار کرد: تمام تلاش اتحادیه این است که جلوی ضرر و زیان بیشتر دامداران گرفته شود.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم که هر چه زودتر دولت قیمت نهایی خرید دام زنده را نهایی کند و دامداران را از بلاتکلیفی خارج کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − پنج =