مسئله ولایت نهایت نعمت خداوند است

سپاسی اظهار کرد: نهایت نعمت خداوند مسئله ولایت است آنقدر این مسئله مهم است که با آمدن ولایت خداوند می فرماید "نعمت خود را تمام کردم" به پیامبر اکرم(ص) می فرماید اگر مسئله ولایت را تثبت نکنی و ابلاغ نکنی رسالت خود را انجام نداده ای.

به گزارش نسیم خنداب؛ حجت‌الاسلام سپاسی، کارشناس مسائل مذهبی در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب ضمن تبریک عید بزرگ غدیر گفت: خداوند متعال در آیه سوم سوره مائده ۴ ویژگی را برای روز عید غدیر بیان می‌کند که بسیار حائز اهمیت است اولین ویژگی این است که خدای متعال می‌فرماید:” در روز عید غدیر کفار از دین شما مأیوس شدند” چون کفار قریش باوجود پیامبر اکرم(ص) امیدی به پیروزی در مقابل اسلام نداشتند هدفشان این بود که بعد از رحلت پیامبر اکرم (ص) بتوانند اسلام را از بین ببرند.

وی در ادامه بیان کرد: در عید غدیر پیامبر اکرم (ص) مسئله ولایت شخصی خود را به ولایت نوعیه معصومین تبدیل کردند و وقتی کفار دیدند پیامبر جانشینی مانند امیرالمؤمنین علی (ع) را ولی مؤمنین معرفی کردند مشرکین از پیروزی در مقابل اسلام ناامید شدند.

کارشناس مذهبی افزود:خداوند در قرآن می‌فرماید:”از کفار نترسید” امروز هم این آیه برای ما پیام دارد که نباید از کفار ترس داشته باشیم، دشمنان نسبت به اسلام و جمهوری اسلامی نمی‌توانند کاری انجام دهند و ناتوانی خود  را در طول ۴۳ سال نشان داده‌اند و در مقابل جمهوری اسلامی و جبهه مقاومت کم آورده‌اند و امید به پیروی از این جهت ندارند.

وی گفت: ما از مسائلی که باید نسبت به آن‌ها ترس داشته باشیم عدم انجام‌وظیفه، کوتاه آمدن در خط ولایت، تفرقه، عدم ولایت‌پذیری، عدم‌حمایت از جبهه حق علیه باطل و…است،باید حواسمان باشد دشمن نتواند با تبلیغات بر اذهان ما تأثیر بگذارد و فکر شخصیت ما را از بین ببرد.

سپاسی تصریح کرد: خداوند متعال در  قرآن می‌فرماید:” امروز دین شما به برکت ولایت کامل شده است” این بدان معناست که اسلام  ناب محمدی  فقط در پرتو ولایت شکل می‌گیرد اگر ولایت نباشد دین ما کامل نیست.

کارشناس مذهبی اظهار کرد: نهایت نعمت خداوند مسئله ولایت است آن‌قدر این مسئله مهم است که با آمدن ولایت خداوند می‌فرماید “نعمت خود را تمام کردم” پیامبر اکرم(ص) می‌فرماید اگر مسئله ولایت را تثبیت نکنی و ابلاغ نکنی رسالت خود را انجام نداده.اگر جامعه‌ای تمام رفاهیات را داشته باشد اما ولایت نداشته باشد نعمت تمام نیست.

وی در پایان گفت: خداوند متعال به پیامبر اکرم(ص) امر کرده است که امیرالمؤمنین را به جانشینی خود معرفی کن و پیامبر هم با صدای بلند می‌فرماید:”من کنت مولاه فهذا علی مولاه …”و وظیفه ولایت خود  را انجام می دهد و کسانی که حضرت علی(ع) را یار می کنند دعا می کند و کسانی که با حضرت علی (ع) دشمنی می کنند نفرین می کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + ده =