۹۰ روستای استان مرکزی مشکل تأمین آب دارند

عرفانی نسب گفت: در استان مرکزی حال حاضر در ۹۰ روستا با مشکل تأمین آب روبرو هستیم به طوری که ۳۰ روستای این استان به صورت دائمی آبرسانی سیار می شود و باقی روستاها مشکلات مقطعی دارند.

به گزارش نسیم خنداب به نقل از دیار آفتاب؛ یوسف عرفانی نسب مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی گفت: در استان مرکزی حال حاضر در ۹۰ روستا با مشکل تأمین آب روبرو هستیم به‌طوری که ۳۰ روستای این استان به صورت دائمی آبرسانی سیار می شود و باقی روستاها مشکلات مقطعی دارند.

عرفانی نسب اظهار کرد: در سال گذشته ۶۷ روستا به شکل دائمی آبرسانی می شدند که خوشبختانه با مدیریت امسال این رقم کاهش یافته است.

وی ادامه داد: قبل از تاسوعا و عاشورا در تفرش و مامونیه با مشکل شکستگی خط انتقال آب روبرو بودیم ولی در نهایت این موضوع مدیریت و حل شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی گفت: در دهه اول محرم برخی از روستاها بیش از ظرفیت های آنها جمعیت داشتند و این امر مصرف آب را به‌شدت افزایش داد هرچند که شرایط مدیریت شد.

وی خاطرنشان کرد: بعد از کلانشهر اراک ۹۵ درصد شبکه داخلی فاضلاب شهر خمین اجرایی شده و پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب شهرستان نیز ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =