کودتای ۲۸ مرداد درس فراموش‌نشدنی برای ملت ایران است/آمریکا قابل‌اعتماد نیست

کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به اینکه کودتای ۲۸ مرداد یک درس فراموش نشدنی برای ملت ایران داشت و آن اینکه هرجا که به آمریکا اعتماد شد و به آمریکا خوش‌بینی به وجود آمد از پشت خنجر خوردند گفت: ماجرای مصدق و خوش‌بینی بیش‌ازحد او آمریکایی‌ها و خنجر از پشت در کودتای ۲۸ مرداد نمونه بارز این درس تاریخی است.

به گزارش نسیم خنداب؛ حسن هانی زاده، کارشناس مسائل بین‌الملل در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: دشمنی آمریکا با ایران از دهه‌های گذشته و از زمانی بود که آمریکایی‌ها گمان می‌کردند که ایران قسمتی از منافع آمریکاست و از همان زمان اقدام به دخالت مستقیم در مسائل داخلی ایران کردند.

وی در ادامه بیان کرد: ایران در زمان مصدق تلاش کرد تا منافع ملی خود را بر منافع آمریکا ترجیح بدهد و نفت را ملی کرد لذا دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا و سازمان سیاه علیه مصدق در ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ کودتا کردند و بر ایران سیطره پیدا کردند.

این کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به اینکه کودتای ۲۸ مرداد یک درس فراموش‌نشدنی برای ملت ایران داشت و آن اینکه هر جا که به آمریکا اعتماد شد و به آمریکا خوش‌بینی به وجود آمد از پشت خنجر خوردند گفت: ماجرای مصدق و خوش‌بینی بیش‌ازحد او آمریکایی‌ها و خنجر از پشت در کودتای ۲۸ مرداد نمونه بارز این درس تاریخی است.

هانی زاده افزود: اما با رهبری امام راحل و پیروزی انقلاب اسلامی منافع آمریکا قطع شد و ایران استقلال واقعی خود را به دست آورد.

این کارشناس مسائل بین‌الملل تصریح کرد: بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی توطئه های آمریکا برای انحراف انقلاب آغاز شد و مسئله حمله به طبس، کودتای نوژه، جنگ تحمیلی رژیم صدام علیه ایران، توطئه علیه محورمقاومت و ترورهایی که صورت گرفته است همه برآیند دخالت آمریکا و انگلیس در مسائل داخلی ایران برای بازگشت مجدد و غارت ثروت‌های ملی ایران است.

هانی زاده خاطرنشان کرد: ایران علی‌رغم فشارهای آمریکا و غرب همچنان به سیاست‌های استقلال طلبانه خودش ادامه می دهد و امروز به لطف الهی با وجود فشارهای بین المللی و تحریم ها به یک کشور تأثیرگذار منطقه‌ای تبدیل‌شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − پانزده =