تغییرنحوه ارائه تسهیلات بانکی به تولیدکنندگان

وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: تا یک ماه آینده برای تولید کنندگان رتبه اعتباری اختصاص می‌یابد و این رتبه مبنای بانک‌ها برای ارائه تسهیلات به آنها قرار گیرد.

به گزارش نسیم خنداب به نقل از مشرق، سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی امروز  در جریان سفر به آذربایجان‌شرقی در نشست با نخبگان، فعالان اقتصادی و صاحبان صنایع بناب اظهار کرد: برداشتن موانع غیرمولد برای اقتصاد کشور از اولویت‌های دولت است که دولت در این زمینه در اردیبهشت ماه اقدامی انجام داد و این کار اجازه می دهد تا تولیدکنندگان داخلی از عرصه تولید کنار نروند.

وی اظهار داشت: با پشت سر گذاشتن موج اجرایی این سیاست در ۲ تا سه ماه آینده، بستر خوبی بدون رانت برای فعالیت تولیدکنندگان ایجاد می شود تا بتوانند از مجموعه سیاست های دولت استفاده کنند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان این که دولت در کنار سیاست کنترل تورم به دنبال حل دشواری‌های تولید است، گفت: بالا بودن نرخ تورم و پایین بودن نرخ سود بانکی در حد نصف، نرخ تورم موجب ایجاد تقاضای زیاد نسبت به تسهیلات شده است.

خاندوزی ادامه داد: باید در خصوص سخت  یا سهل گیری در اعطای این تسهیلات و کنترل و مدیریت تقاضای بالا در حوزه اعتبارات و تسهیلات راهکار اساسی ارائه شود.

وی اظهار کرد: شبکه بانکی و اعتباری کشور باید تلاش کند تا به صورت هدفمند به تولیدکنندگان و صادرکنندگان واقعی و دارای سابقه خوب تسهیلات ارائه دهد .

وی یادآوری کرد: در این راستا تا یک ماه آینده برای تولید کنندگان رتبه اعتباری اختصاص می‌یابد و این رتبه مبنای بانک‌ها برای ارائه تسهیلات به آنها قرار گیرد.

خاندوزی، با تاکید بر اینکه باید عقبه تولیدکنندگان و صادر کنندگان به عنوان بهترین ضامن  برای بانک‌ها باشد، افزود: تصمیم گیرندگان برای شبکه اعتباری و بانکی نیز باید متناسب با کشش و توان و نیاز شبکه بار بر دوش آنها بگذارند تا آنها نیز بدون مشکل جوابگوی نیاز تولیدکنندگان و صادرکنندگان باشند.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =