دولت سیزدهم در سیاست منطقه‌ای با ایجاد اعتمادسازی موفق عمل کرد

هانی زاده گفت: دولت سیزدهم در حوزه سیاست منطقه‌ای در طول یک سال گذشته با ایجاد اعتمادسازی کاملاً موفق عمل کرده است و توانسته است با ایجاد وفاق و همدلی تنش‌های منطقه‌ای را کاهش دهد.

به گزارش نسیم خنداب؛ هانی زاده، کارشناس مسائل بین‌الملل در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت: دولت سیزدهم در حوزه سیاست منطقه‌ای در طول یک سال گذشته و ایجاد اعتمادسازی کاملاً موفق عمل کرده است و توانسته است با ایجاد وفاق و همدلی تنش‌های منطقه‌ای را کاهش دهد.

وی بیان کرد:سفرهای اخیر روسای جمهور ترکمنستان، قزاقستان، تاجیکستان،روسیه، ترکیه، امیر قطر، نخست‌وزیر عراق و.. به ایران نشان می هد دولت سیزدهم سیاست خود را بر اساس همگرایی منطقه‌ای قرار داده و توانسته به نقطه هدف‌گذاری شده در سیاست خارجی منطقه دست پیدا کند.

این کارشناس مسائل بین‌الملل اظهار داشت: مذاکراتی از فروردین‌ماه سال گذشته بین ایران و عربستان در بغداد آغازشده و پنج دوره با موفقیت برگزارشده است و مقررشده است مرحله ششم از مذاکرات به‌زودی آغاز شود و وزرای خارجه ایران و عربستان در بغداد دیدار داشته باشند و بیانیه آغاز روابط دیپلماتیک بین تهران و ریاض را منتشر کنند.

هانی زاده افزود: مسئله دیگر پیش‌نویس توافق‌نامه جدید برجام است که به‌زودی عملیاتی خواهد شد و این امر اگر محقق شود پیروزی بزرگی برای ایران در روابط بین مللی و جامعه جهانی اتفاق خواهد افتاد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در حوزه اقتصاد و معیشت مردم چالش‌هایی وجود دارد که دولت سیزدهم درصدد است با سازوکارهای بومی با تورم مبارزه کرده و مشکلات اقتصادی جامعه مسکن و بیکاری را حل کند.

انتهای پیام/

سودابه حیدری

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − دوازده =