توانمند سازی خانواده و رسیدن به ایران قوی مهمترین مولفه طرح ایران جوان بمان است/ آموزش ۳۰۰ نفر به عنوان سفیران طرح ایران جوان بمان در استان مرکزی

سردار کریمی گفت:افزایش جمعیت، تقویت روحیه جهادی و بسیجی، تقویت عفاف و حجاب در جامعه، افزایش معنویت و توانمند سازی خانواده ها برای رسیدن به ایرانی قوی از دیگر ابعاد طرح ایران جوان بمان است که لازمه این اقدامات فرهنگ سازی و گفتمان سازی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش نسیم خنداب به نقل از دیار آفتاب؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در کارگاه توانمندسازی سرمربیان طرح «ایران جوان بمان» در اراک اظهار کرد: به برکت تفکر و فرهنگ بسیج امروز انقلاب اسلامی فرصت درخشش و ظهور پیدا کرده و گام دوم انقلاب فصل شکوفایی انقلاب در همه ابعاد است و لازمه این ترویج و گسترش فرهنگ بسیجی می باشد، ایران اسلامی امروز در اوج اقتدار و سربلندی است و این به برکت ولایت فقیه و معنویت است.

وی افزود: یکی از مهمترین پایه های انقلاب اسلامی مسئله خانواده است که از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد و دشمن برای از بین بردن پایه های خانواده هدف گذاری کرده و یکی از ابعاد مهم جنگ شناختی دشمن، ضربه زدن به هویت خانواده است.

سردار کریمی بیان کرد: خانواده پایگاه کمال انسانیت و محیط تربیت و پروش استعدادها و مهمترین رکن پیشرفت جامعه است که اگر در مسیر تربیت اسلامی باشد سهم بزرگی در کمال و پیشرفت کشور دارد.

وی ادامه داد: شهدای انقلاب اسلامی در کانون خانواده های انقلابی و مذهبی تربیت شدند و نقش تربیت پدران و مادران مومن در این راستا بسیار مهم است و لذا اهمیت به مسئله خانواده سرمایه گذاری برای پیشرفت و آینده انقلاب است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با تأکید بر اینکه جایگاه خانواده در سپاه بسیار با اهمیت است، گفت: نهاد مقدس سپاه محدود به پاسداران نیست بلکه خانواده های محترم آنها عضوی از خانواده ارزشمند نهاد سپاه هستند.

وی افزود: امروز خانواده پاسداران با همراهی و تربیت صحیح فرزندان نقش مهمی در اجرای صحیح ماموریت ها و رسالت های سپاه دارند و خانواده پاسدار از همه جهت باید الگو و مظهر ایمان و ارزشهای اسلامی باشد.

سردار کریمی در تشریح جزئیات طرح «ایران جوان بمان»بیان کرد: طرح ارزشمند ایران جوان بمان سپاه دارای مولفه های مهمی است که مهمترین آنها تقویت و ترویج سبک زندگی اسلامی در جامعه می باشد و هادیان این طرح سفیران سبک زندگی اسلامی در جامعه هستند و نقش مهمی در نهادینه سازی سبک زندگی اسلامی در جامعه دارند.

وی افزود: افزایش جمعیت، تقویت روحیه جهادی و بسیجی، تقویت عفاف و حجاب در جامعه، افزایش معنویت و توانمند سازی خانواده ها برای رسیدن به ایرانی قوی از دیگر ابعاد طرح ایران جوان بمان است که لازمه این اقدامات فرهنگ سازی و گفتمان سازی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی خاطر نشان کرد: اجرای طرح ایران جوان بمان توسط سپاه و بسیج در استان مرکزی در دستور کار قرار گرفته که در این راستا علاوه بر تشکیل کمیته ها و کارگروه های تخصصی بیش از ۳۰۰ نفر به عنوان سفیران طرح تربیت شده اند و برای ترویج و تقویت گفتمان ایران جوان فعالیت می کنند.

انتهای پیام/ 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 3 =