اربعین حسینی فرصتی برای تجدید پیمان با شهدای کربلاست/ برپایی دو موکب‌ در کاظمین توسط اوقاف استان مرکزی

گودرزی گفت: اربعین سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) فرصتی برای تجدید پیمان با شهدای کربلاست که با نثار خون خود، پایداری دین اسلام را برای همیشه تاریخ تضمین کردند.

به گزارش نسیم خنداب؛ حجت‌الاسلام گودرزی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خنداب در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی گفت: اربعین سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) فرصتی برای تجدید پیمان با شهدای کربلاست که با نثار خون خود، پایداری دین اسلام را برای همیشه تاریخ تضمین کردند.

وی بیان کرد: به همت امامزادگان استان مرکزی دو موکب در شهر کاظمین برپا خواهد شد یک موکب در مسجد جامع بوراثای کاظمین و دیگری در جوار حرم مطهر امام کاظم (ع) و امام جواد(ع) بر پا می شود و امامزادگان استان مرکزی این دو موکب را حمایت و تجهیز خواهند کرد.

گودرزی افزود: جهت حمایت از موکب امامزادگان استان مرکزی در شهر کاظمین برای نخستین بار در خنداب اقداماتی در سطح شهرستان خنداب انجام شده است.

رئیس اداره اوقاف خنداب اظهار داشت: با همکاری اعضای شورای خیریه شهرستان، بسیج خواهران و اداره اوقاف  ۵۰۰ کیلو نمک، ۲۰۰ عدد تن ماهی، ۱۲۵ کیلو روغن، برنج، ۲ عدد اجاق گاز و…  برای موکب تهیه شده و به ستاد اربعین امامزادگان استان مرکزی در اراک تحویل‌شده است.

وی بیان کرد: ارزش ریالی تجهیزات سرمایه‌ای و مصرفی شهرستان خنداب حدود ۴۰۰ میلیون ریال است و مبالغی نیز به‌حساب موکب واریز گردیده است.

گودرزی در پایان گفت: موکب سیدالشهدا در جوار حرم امام کاظم(ع) ۴ هزار مترمربع برای اسکان و فعالیت فرهنگی فضا آمده کرده و تنها موکبی است که تا یک هفته بعد از اربعین فعالیت خواهد داشت و روزانه  ۱۵ هزار پرس غذا شامل نهار و صبحانه و شام توزیع خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 5 =