۳۰ درصد خرید گندم استان مرکزی از شبکه تعاون روستایی انجام شد/ اجرای ۱۰ هزار هکتار کشت قراردادی در سال زراعی گذشته

هاشمی گفت: در سال جاری تاکنون ۷۰ هزار تن گندم توسط شبکه تعاون روستایی استان مرکزی خرید تضمینی شده که این میزان نسبت به سال گذشته افزایش ۳ برابری را نشان می دهد.

به گزارش نسیم خنداب، سید حسین هاشمی مدیرکل تعاون روستایی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ اظهار داشت: در سال جاری تاکنون ۷۰ هزار تن گندم در ۱۷ مرکز و ۲ سیلو توسط شبکه تعاون روستایی خرید تضمینی شده که این میزان نسبت به سال گذشته افزایش ۳ برابری داشته است.

وی افزود: تقریباً ۳۰ درصد کل خرید گندم استان از طریق شبکه تعاون روستایی انجام‌شده و ۹۵ درصد گندم خریداری‌شده نیز به سیلوهای دولتی، کارخانه‌های آرد و مراکز مربوطه حمل شده است.

هاشمی با بیان اینکه ۵ سایت تولید بذر گواهی‌شده در استان مرکزی فعالیت دارند یادآور شد: این سایت‌ها با ظرفیت ۳۰ هزار تن در سال تقریباً ۸۵ درصد کل بذر اصلاح‌شده گندم، جو و دانه‌های روغنی مورد تأیید مرکز تحقیقات را تأمین و توزیع می‌کنند.

مدیرکل تعاون روستایی استان مرکزی همچنین با بیان اینکه سال گذشته طرح کشت قراردادی در ۱۰ استان کشور ازجمله استان مرکزی انجام شد افزود: در سال زراعی اخیر ۱۰ هزار هکتار کشت قراردادی با محوریت تعاون روستایی استان مرکزی انجام شد و استان در این خصوص رتبه سوم را به خود اختصاص داد اما در سال جاری مسئولیت آن به‌صورت متمرکز در اختیار جهاد کشاورزی قرارگرفته هنوز ابلاغ خاصی برای تعاون روستایی صادر نشده است.

وی با اشاره به طرح خرید و جمع‌آوری شیر تولیدی مازاد دامداران گفت: سال گذشته ۶۵۰۰ تن شیر توسط ۴ مرکز خرید تعاون روستایی خریداری و به کارخانه‌های محصولات لبنی تحویل شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − هشت =