پیاده‌روی اربعین ابراز ارادت مسلمانان نسبت به اهل‌بیت(ع) است

تاج‌آبادی گفت: مودت یعنی به اشکال مختلف نسبت به اهل‌بیت(ع) ابراز محبت کنیم این ابراز محبت گاهی با برگزاری مراسم عزاداری، گریستن و گریاندن برای مصائب اهل‌بیت(ع) و گاهی به‌صورت حرکت فرهنگی و مذهبی جهانی مانند گردهمایی بزرگ اربعین شکل می‌گیرد.

به گزارش نسیم خنداب؛ حجت‌الاسلام تاج‌آبادی، کارشناس مذهبی در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: آیه مَوَدَّت بخشی از آیه ۲۳ سوره شوری است که پاداش رسالت پیامبر اسلام را تنها دوستی و محبت اهل‌بیت وی معرفی می‌کند و به گفته مفسران شیعه، دلالت بر فضیلت اهل‌بیت پیامبر(ص) دارد.

وی بیان کرد: مودت یعنی به اشکال مختلف نسبت به اهل‌بیت(ع) ابراز محبت کنیم این ابراز محبت گاهی با برگزاری مراسم عزاداری، گریستن و گریاندن برای مصائب اهل‌بیت(ع) و گاهی به‌صورت حرکت فرهنگی و مذهبی جهانی مانند گردهمایی بزرگ اربعین شکل می‌گیرد.

این کارشناس مذهبی اظهار داشت: تحمل رنج سفر، میزبانی از زائران در کلمه‌های به نام مودت اهل‌بیت(ع) خلاصه می‌شود که به لطف الهی هرسال این تجمع  پرحرارت‌تر و با جوشش‌های مردمی بیشتر روبرو می‌شود.

تاج‌آبادی تصریح کرد: مردم در اربعین حسینی هرچه در توان دارند به میدان می‌آورند اگر در سایر عرصه‌ها نیز مانند مسائل اقتصادی و فرهنگی و… وارد شوند قطعاً هر آنچه در توان دارند به میدان می‌آورند مانند انتخابات صحنه‌های جذابی را خلق خواهند کرد و سخت‌ترین مشکلات حل خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: باید خداوند متعال را شاکر باشیم که باب اربعین با کنترل کرونا بیشتر باز شد تا بیشتر بتوانیم صحنه‌های شگفت‌انگیزی را از ارادت مسلمانان به اهل‌بیت(ع) خلق کنیم و با ضبط تصاویر جذاب بتوانیم اتحاد مسلمانان را به رخ دنیا بکشانیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =