پیاده روی اربعین گامی بلند در راستای تشکیل تمدن اسلامی است

حجت الاسلام قنبری کارشناس فرهنگی و مذهبی گفت: پیاده روی اربعین حسینی برنامه عظیم شیعیان برای برپایی ظهور امام زمان(عج) و گامی بلند در راستای تشکیل تمدن اسلامی است.

به گزارش نسیم خنداب، حجت الاسلام اکبر قنبری کارشناس فرهنگی و مذهبی در گفتگو با دیار آفتاب؛در خصوص پیاده روی اربعین حسینی گفت: یکی از یادگاران ارزشمندی که برای شیعیان و مسلمانان به یادگار مانده و همچون الگویی برای آینده بشریت است زیارت اربعین است که امروز به یک رزمایش عظیم جهانی تبدیل شده است.

وی افزود: پیاده روی اربعین حسینی یکی از نمادهای ظهور حضرت مهدی(عج) و میعادگاه عاشقان و دلدادگان اهل بیت است که هرساله جمع عظیمی از زائرین و عاشوراییان را گرد هم می آورد و امروز میلیون ها نفر از شهرها و کشورهای مختلف برای شرکت در این همایش جهانی عازم عراق می شوند.

قنبری بیان کرد: پیاده روی اربعین حسینی برنامه عظیم شیعیان برای برپایی ظهور امام زمان(عج) و گامی بلند در راستای تشکیل تمدن اسلامی است.

وی ادامه داد: حضور میلیون ها نفر از شیعیان و مسلمانان برای شرکت در پیاده روی اربعین حسینی نشان از زنده بودن ارزش های اسلامی و شیعی دارد و این همایش جهانی گامی بلند در راستای نابودی دشمنان قرآن و اسلام است.

کارشناس فرهنگی و مذهبی اضافه کرد: تقویت و ایجاد همبستگی و و وحدت میان مسلمانان از مهمترین دستاوردهای پیاده روی اربعین است و این از ضرورت های امروز پیشرفت مسلمانان و حرکت به سمت اهداف بلند است که اربعین حسینی زمینه آن را فراهم کرده است.

وی تأکید کرد: تبیین مکتب عاشورا و سیدالشهدا(ع) در دنیا از ضرورت های مهم امروز و خصوصا برای جوانان و نسل های آینده است که پیاده روی اربعین فرصتی مناسب در این راستا می باشد.

قنبری با بیان اینکه نهضت حسینی و مکتب عاشورایی با پیاده روی اربعین روز به روز گسترده تر می شود ، گفت: امروز به برکت این همایش جهانی آوازه و نام امام حسین(ع) در عالم هستی گستردانیده شده است.

وی افزود: أَلا یا أهْلَ الْعالَمِ اَنَّ جَدّیَ الْحُسَیْن قَتَلوهُ عَطْشاناً از نداهای امام زمان(عج) است و این نشان از جایگاه و منزل امام حسین(ع) و مکتب عاشورا در ظهور حضرت مهدی(عج) دارد چراکه ایشان با این ندا خود را فرزند امام حسین(ع) معرفی می کند.

کارشناس فرهنگی و مذهبی خاطر نشان کرد: پیاده روی اربعین حسینی متعلق به جامعه بشریت است و همه ادیان و سلایق دینی و مذهبی در این مراسم بزرگ حضور دارند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − چهار =