حمایت از صنایع تبدیلی و مشاغل خانگی از سیاست های اصلی دولت است

مخلص الائمه گفت: حمایت از صنایع تبدیلی و مشاغل خانگی از سیاست های اصلی و جدی دولت سیزدهم است که در سند تحول به همه دستگاه های اجرایی ابلاغ شده است وهمچنین در سایر سیاست ها و راهبردهای ابلاغی مورد توجه جدی قرار گرفته است.

به گزارش نسیم خنداب؛ مخلص الائمه، استاندار استان مرکزی شامگاه سه‌شنبه در مراسم اختتامیه جشنواره انگور شهرستان خنداب گفت: حمایت از صنایع تبدیلی  و مشاغل خانگی از سیاست های اصلی و جدی دولت سیزدهم است که در سند تحول به همه دستگاه های اجرایی ابلاغ شده است  وهمچنین در سایر سیاست ها و راهبردهای ابلاغی مورد توجه جدی قرار گرفته است.

وی بیان کرد: به تبعیت از این راهبردهای اصولی، همکاران در بخش های مختلف جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، میراث فرهنگی و بخش های دیگر موظف هستند که هرخدمتی که می تواند برای توسعه و پایداری صنایع و مشاغل خانگی و صنایع تبدیلی موثر باشد ارائه دهند.

 استاندار مرکزی افزود: اگر بتوانیم مشکلات صنایع بزرگ را حل کنیم که مسیرش ادامه دهد وظیفه خود را ایفا کرده ایم  اما اشتغال واقعی توسط صنایع کوچک و متوسط صورت می گیرد در مصوبات رئیس جمهور اعتباری بالغ بر ۱۲ هزارمیلیارد تومان برای همه صنایع استان در نظر گرفته شده است که صنایع کوچک نیز می توانند بهره بگیرند .

مخلص الائمه تصریح کرد: در حوزه جهاد کشاورزی برای بحث احداث و بهسازی کانال های آبیاری حدود ۱۸۰ میلیارد تومان، در حوزه توسعه آبیاری تحت فشارکه یکی از راه های صرفه جویی و بهینه سازی مصرف آب است ۱۷۰ میلیارد تومان، مرمت و لای روبی قنوات ۲۵۰ میلیارد تومان، نوسازی اراضی سنتی ۲۰ میلیارد تومان، توسعه باغات و کشت گیاهان داروی ۸۵ میلیارد تومان، احیا و اصلاح باغات ۱۰۰ میلیارد تومان، ایجاد زیر ساخت مجتمع گلخانه ای ۵۰میلیارد تومان، حفاظت از خاک و آبخیزداری ۳۰۰میلیارد تومان و.. اختصاص داده شده است.

 وی بیان کرد: برای توسعه و افزایش بهره وری و افزایش کیفیت تولیدات منطقه، باید باغداران و کشاورزان با هماهنگی و هدایتی که توسط کارشناسان جهاد کشاورزی و منابع طبیعی انجام می شود عمل کرده تا افزایش تولید در منطقه خنداب را  داشته باشیم.

 استاندار مرکزی به فتنه اخیر اشاره کرد و گفت: اتفاقاتی که در روزهای اخیر افتاد پیوند و همراهی  اساسی سه گروه تروریستها، ضد انقلاب خارج نشین و اراذل و اشرار  سیاسی داخلی بود که چند روزی التهابات و اغتشاش در کشور به وجود آوردند.

وی گفت: تکلیف تروریست وضد انقلاب خارجی که روشن است که از فرصت ها استفاده می کنند و دشمنی خود را با بالاترین  سطح نشان می دهند اما افراد بی بصیرت و ناتوانی هم هستند که جرات حضور در میدان را ندارند اما در تحریک جوانان  نقش آفرینی کردند امیدواریم که بعد از اینکه گرد وغبار فتنه فرو می نشیند راه درست را تشخیص داده  و تکرار این پیوند را شاهد نباشیم.

استاندار مرکزی بیان کرد:  فضای مجازی به عنوان بستر تهییج شرایط کشور نیاز به سرو سامان جدی دارد  که اگر مسئولین این ضرورت را تشخیص دهند که محدودیت هایی در ترافیک خارجی بستر اینترنت ایجاد  می شود.

ووی گفت: شبکه ملی اطلاعات سایتهای داخلی خود را به طور کامل پشتیبانی می کند تعداد زیادی نرم افزار کاربردی در کشور وجود دارد  که در سالهای اخیر توسعه پیدا کرده است و دیجی کالا ، باسلام  فضایی را به وجود آورده اند که حتی کسانی که عضو نیستند محصول خود را عرضه می کنند توصیه می کنم تولید کنندگان  نیز تولیدات خود را در بستر امن و به مراتب پرفروش عرضه کنند.

ائتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − یازده =