زرد همچنان رنگ غالب نقشه کرونایی استان مرکزی است/ خمین تنها شهر آبی

در آخرین رنگ‌بندی کرونایی با تغییر جزئی نسبت به هفته گذشته، ۹ شهرستان در وضعیت زرد، دو شهرستان در وضعیت نارنجی و یک شهرستان استان مرکزی در وضعیت آبی قرار دارند.

به گزارش نسیم خنداب؛ بر اساس آخرین اعلام رنگ‌بندی کرونایی وزارت بهداشت برای شهرستان‌های کشور از ۱۵ مهرماه در استان مرکزی ۹ شهرستان در وضعیت زرد، دو شهرستان در وضعیت نارنجی و یک شهرستان نیز در وضعیت آبی قرار دارد.

در این رنگ‌بندی هیچ نقطه قرمزی در استان وجود ندارد و شهرستان‌های اراک، خنداب، دلیجان، زرندیه، ساوه، شازند، تفرش، کمیجان، محلات در وضعیت زرد قرار گرفته اند، شهرستان‌های آشتیان و فراهان نیز نارنجی هستند همچنین خمین تنها شهر آبی استان مرکزی در رنگبندی جدید است، این هفته شهرستان‌ های تفرش از وضعیت نارنجی به زرد و فراهان از زرد به نارنجی تغییر وضعیت داده‌اند.

بر اساس آخرین به‌روزرسانی‌ها، تعداد شهرهای با وضعیت قرمز کشور به صفر رسیده و تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به ۱۸ شهر، تعداد شهرهای زرد به ۱۹۲ و تعداد شهرهای آبی با افزایش قابل توجهی به ۲۳۸ شهر رسیده است.

گفتنی است وضعیت قرمز به معنای خیلی پرخطر، وضعیت نارنجی به معنی پرخطر و رنگ‌های  زرد و آبی در اعلام رنگ‌بندی‌های کرونایی به معنای وضعیت‌های خطر متوسط و کم‌خطر هستند.

با توجه به شروع سرمای هوا در فصل پاییز و فراگیری بیماری های تنفسی از جمله آنفولانزا همچنین بازگشایی مدارس و افزایش تجمعات رعایت نکات بهداشتی و استفاده از ماسک، تزریق دز یادآور واکسن کرونا و تزریق واکسن های آنفولانزا در صورت لزوم از جمله توصیه های کارشناسان است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − دوازده =