حادثه تروریستی شاهچراغ ماهیت شوم جریان فتنه را روشن کرد/ خون شهدا هدر نخواهد رفت

یاری با تأکید بر اینکه مطمئناً خون شهدای حادثه تروریستی شاهچراغ هدر نخواهد رفت گغت: در این اتفاق ماهیت جریان فتنه برای کسانی که هنوز بیدار نشده‌اند روشن شد.

به گزارش نسیم خنداب، محمدجواد یاری تحلیلگر و کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با دیار آفتاب؛ اظهار داشت: در فتنه اخیر بنا بر این بود که بر اساس نظریه نفتالی بنت نخست‌وزیر اسبق اسرائیل در ایران گسل‌ها و شکاف‌های قومیتی، مذهبی و جنسیتی فعال شود و ایران را به ۶ کشور تجزیه کنند.

وی افزود: یک هم‌افزایی بین کشورهای غربی و رسانه‌های معاند شکل گرفت و هماهنگی‌هایی بین اشرار و تروریست‌های کومله وداعش هم صورت دادند اما به لطف خدا موفق نبود و این توطئه در نطفه شکست خورد.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: معاندین به دنبال این هستند تا به هر نحو ممکن این آتش اغتشاش را روشن نگه‌دارند و به دنبال یک اتفاق بزرگ هستند تا موج فتنه را داغ نگه‌دارند لذا دست به اقدام تروریستی در حرم شاهچراغ زدند.

یاری گفت: این حادثه تروریستی از طرفی در یک منطقه مذهبی و با استفاده از یک عنصر تکفیری که شاید مذهب او نیز سنی باشد طراحی شد تا آتش جنگ بین شیعه و سنی را شعله‌ور کنند که البته این اتفاق با نگاهی هم به حوادث کردستان و زاهدان و تحریک‌هایی برخی مولوی‌ها صورت گرفت چراکه از این طریق به دنبال پر رنگ کردن شکاف‌های قومی و مذهبی در جهت تجزیه ایران هستند.

این تحلیلگر مسائل منطقه افزود: حوادثی از این دست معمولاً به‌صورت عکس جواب می‌دهد چراکه هم معمولاً اراده ایران را برای انتقام گسترده از عوامل پشت پرده آن مثل عربستان، آمریکا و اسرائیل دوچندان تقویت می‌کند و از طرفی ماهیت شوم و خبیثانه این جریان اغتشاشگر را که به دنبال ایجاد جنگ داخلی هستند برای مردم روشن می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه مطمئناً خون این شهدا هدر نخواهد رفت افزود: در این اتفاق ماهیت جریان فتنه برای کسانی که هنوز بیدار نشده‌اند روشن خواهد شد.

یاری اظهار داشت: دشمن در یک تزلزل و احساس سنگین شکست به سر می‌برد و به نحوی می‌خواهد انتقام‌های کوری را بگیرد اما این اتفاق مطمئناً بدون پاسخ نخواهد ماند همان‌طور که اتفاقات اخیر باعث شد با تروریست‌های کومله تسویه‌حساب کنیم عوامل این حادثه تروریستی نیز در امان نخواهند بود.

این کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: ما نباید بگذاریم عربستان و اروپا بدون پرداخت هزینه هر غلطی را در ایران انجام بدهند و باید هزینه‌ی سنگینی را به آن‌ها تحمیل کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =