اولین موسسه خیریه درمان ناباروری کشور در استان مرکزی آغاز به کار کرد/مشکلات ناباروری زمان طلایی برای درمان دارند

غفاری زاده بااشاره به اینکه اولین موسسه خیریه درمان ناباروری کشور در استان مرکزی ایجاد شده است گفت: این موسسه همه زوجینی که درصدد درمان مشکل ناباروری بوده و از تمکن مالی برای تامین هزینه های این پروسه درمانی برخوردار نیستند را حمایت خواهد کرد.

به گزارش نسیم خنداب به نقل از دیار آفتاب؛ علی اصغر غفاری زاده رئیس جهاددانشگاهی استان مرکزی اظهار داشت: درمان های ناباروری یکی از درمان های پر هزینه است و در طول ۱۰ سال گذشته با افرادی مواجه بوده ایم که دوره ای از درمان را طی کرده اند اما به دلیل مشکلات مالی آن را ادامه نداده اند.

وی افزود: مشکلات ناباروری زمان طلایی ای را برای درمان دارند که اگر از این زمان بگذرد یا درمان سخت خواهد شد و یا امکان پذیر نخواهد بود لذا بابت پوشش هزینه های درمان تدابیری اتخاذ شد و بیمه های پایه و تکمیلی موظف شدند هزینه های درمان نابروری را تحت پوشش خود قرار دهند اما همچنان زوجینی وجود دارند که در مراحل پایانی درمان یا در حین بارداری که باید تحت نظر پزشک باشند به دلیل مشکلات مالی توان ادامه درمان را ندارند.

غفاری تصریح کرد: متاسفانه طبق آمارها یکی از ۵ دلیل اصلی طلاق بحث های ناباروری و فرزند است چراکه نبود فرزند حتی بین زوجینی که کانون گرمی دارند ممکن است در آینده باعث بروز مشکلاتی شود از طرفی در این مسئله دو خانواده درگیر هستند که می تواند سالهای سال ادامه پیدا کند و پیامدهای منفی اجتماعی داشته باشد.

رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی ادامه داد: با پیگیری های انجام شده تصمیمی گرفیتم تا از ظرفیت خیرین در حوزه درمان های نابروری استفاده کنیم و اولین موسسه خیریه درمان ناباروری کشور در استان مرکزی ایجاد شد.

وی افزود: با مساعدت های استاندار محترم و تسریع فرایند کار در حال حاضر حدود یک ماه است که این موسسه با اخذ مجوزهای لازم فعالیت خود را در استان مرکزی آغاز کرده است.

غفاری خاطرنشان کرد: این موسسه همه زوجینی که درصدد درمان مشکل ناباروری بوده و از تمکن مالی برای تامین هزینه های این پروسه درمانی برخوردار نیستند را حمایت خواهد کرد و مخصوص مراجعین مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی نیست.

رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: از خیرین محترم تقاضا داریم که این مرکز را حمایت کنند همچنین علاقه مندان به همکاری با این موسسه می توانند کمک های خود را به شماره حساب ۷۰۱۷۱۱۱۲۹۶۸۵۶۲۱ نزد بانک قرض الحسنه مهر ایران یا به شماره کارت ۶۰۶۳۷۳۷۰۰۵۰۹۰۰۹۵ واریز کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۳۲۲۳۳۱۱۵ تماس حاصل کنند.

به گزارش دیارآفتاب؛ گفتنی است نیازهای حمایتی زوجین نابارور فقط به درمان محدود نمی شود و افراد قبل و پس از درمان ناباروری و تولد فرزند نیازمند حمایت هستند، از طرفی بسیاری از هزینه های درمان ناباروری مثل اهدای تخمک و استفاده از رحم جایگزین که بسیار بالاست در بیمه گنجانده نمی شوند و هزینه بسیار زیادی دارند، بر این اساس فعالیت این موسسه می تواند به رفع چالش های مالی که متقاضیان درمان ناباروری با آن مواجه هستند، کمک کند.

انتهای پیام/اولین موسسه خیریه درمان ناباروری کشور در استان مرکزی آغاز به کار کرد/ مشکلات ناباروری زمان طلایی برای درمان دارند

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =