پیش بینی اجرای ۲۵۰۰ برنامه به مناسبت هفته بسیج در استان مرکزی

گودرزی گفت: ایجاد یک هزار کارگاه تولیدی از برنامه‌های سپاه روح الله استان مرکزی در سال جاری است و ۱۲ نمایشگاه اقتصاد مقاومتی امسال در این استان برگزار شده که افزایش تعداد این نمایشگاه‌ها تاپایان سال جاری به ۲۴ نمایشگاه در دستور کار قرار دارد وبر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده در هر شهرستان تاپایان سال جاری یک نمایشگاه اقتصاد مقاومتی برگزار می شود.

به گزارش نسیم خنداب به نقل از دیار آفتاب؛ سرهنگ پاسدار محمد گودرزی معاون هماهنگ کننده سپاه روح الله استان مرکزی در نشست خبری به مناسبت هفته بسیج گفت: برنامه‌های هفته بسیج از تجدید میثاق با آرمان های شهدا آغاز خواهد شد و با رزمایش های خدمت رسانی گروه‌های جهادی به صورت تخصصی ادامه پیدا خواهد کرد که در سطح استان بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ برنامه محرومیت زدایی، اشتغال زایی و فرهنگی در هفته بسیج امسال پیش بینی شده‌ و شعار امسال هفته بسیج «بسیج خدمتگزار ملت ایران» است.

گودرزی اظهار کرد: ۶۵۰ برنامه از مجموع این برنامه ها در حوزه محرومیت زدایی، اشتغال زایی و اقتصاد مقاومتی و بقیه در حوزه‌ فرهنگی است که از بیست و نهم آبان ماه تا هشتم آذرماه به مناسبت هفته بسیج در استان مرکزی برگزار می شود.

وی با اشاره به روز شمار هفته بسیج ادامه داد: یکشنبه ۲۹ آبان با عنوان «بسیج سازندگی و پیشرفت»، دوشنبه ۳۰ آبان با عنوان «بسیج، مسجد محوری و جامعه اسلامی»، سه شنبه اول آذر با عنوان «بسیج نوآوری و جهاد علمی»، چهارشنبه دوم آذر با عنوان «بسیج مردم‌سالاری، ایران قوی و مستقل»، پنجشنبه سوم آذر با عنوان «بسیج مظهر جهاد و شهادت»، جمعه چهارم آذر با عنوان «بسیج، ایمان و تربیت اسلامی» و شنبه پنجم آذر با عنوان «بسیج، مقاومت و اقتدار ملی» عناوین هفته بسیج سال ۱۴۰۱ است.

وی ادامه داد: برگزاری همایش طلایه داران اقتصاد مقاومتی، نمایشگاه اقتصاد مقاومتی، برگزاری رزمایش کمک مومنانه و اهدایه جهیزیه با حضور مسئولان استانی و کشوری، بهره برداری از طرح‌های محرومیت زدایی، بهره برداری از طرح‌های آب رسانی به روستاهای استان مرکزی، برگزاری کارگاه های تولید اقتصاد مقاومتی، رزمایش جهادگران فاطمیه (۲) با حضور اقشار مختلف بسیجیان و خدمت رسانی به مردم از جمله برنامه‌هایی است که همزمان با هفته بسیج در این استان برگزار می شود.

معاون هماهنگ کننده سپاه روح الله بیان کرد: برگزاری گشت رضوی، دیدار با خانواده شهدا، اهدای خون و نذر خون، ارایه خدمت رایگان به روستاییان، ارایه خدمات دندانپزشکی در چند روستای استان مرکزی، برگزاری همایش اقتدار بسیج در پنجم آذرماه و دیدار با فرمانده کل قوا، برگزاری غرفه های خدمات روانشناسی و خانواده و برگزاری میز خدمت در مساجد شهرهای استان مرکزی از دیگر برنامه های هفته بسیج در این استان است.

وی بیان کرد: ۳۷ شرکت تعاونی، ۶۴۴ صندوق مالی قرض الحسنه با ۳۱ هزار عوض سال گذشته در استان مرکزی ایجاد و یک هزار میلیارد ریال وام قرض الحسنه به بسیجیان پرداخت شد و سه هزار فرصت شغلی با پرداخت این وام‌ها در این استان ایجاد شد.

معاون هماهنگ کننده سپاه روح الله بیان کرد:  ۴۰۲ میلیارد ریال وام در راستای تفاهم نامه با نهادهای حمایتی و ۳۵ میلیارد ریال وام نیز سال گذشته در اختیار بسیجیان قرار گرفت که ۱۴ درصد این منابع مالی در حوزه خدمات، ۱۱ درصد صنایع دستی، ۲۲ درصد صنایع تبدیلی و ۱۸ درصد در حوزه تولیدی پرداخت شده‌است.

وی ادامه داد:  ۸۵۶ صندوق قرض الحسنه با ۳۰ هزار و ۴۹۶ نفر عضو در استان مرکزی ایجاد شده که جذب بیش از ۴۰ هزار عضو در این صندوق‌ها در دستور کار قرار دارد و ۳۷ تعاونی در این استان وجود دارد که افزایش این تعداد تا ۷۶ عدد در دستور کار قرار داشته و امید است تاپایان امسال پنج هزار و ۴۲ شغل در این تعاونی ها ایجاد شود و امید است تعداد کارگاه‌های اقتصاد مقاومتی تا پایان سال جاری به یک هزار و ۳۱۰ کارگاه افزایش یابد.

گودرزی یادآور شد: ایجاد یک هزار کارگاه تولیدی از برنامه‌های سپاه روح الله استان مرکزی در سال جاری است و  ۱۲ نمایشگاه اقتصاد مقاومتی امسال در این استان برگزار شده که افزایش تعداد این نمایشگاه‌ها تاپایان سال جاری به ۲۴ نمایشگاه در دستور کار قرار دارد وبر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده در هر شهرستان تاپایان سال جاری یک نمایشگاه اقتصاد مقاومتی برگزار می شود.

وی ادامه داد: ایجاد ۶۰ صندوق جدید، پیگیری ایجاد ۱۲ شرکت تعاونی فراگیر ملی در شهرستان‌های استان مرکزی در دستور کار قرار داشته و ایجاد تعدادی شغل در این تعاونی‌ها نیز پیش بینی شده و باید در استان ایجاد شود و ایجاد یک هزار و ۲۰۰ شغل با ایجاد قطب‌های اقتصاد مقاومتی و تولیدی در هر شهرستان‌های استان مرکزی از دیگر برنامه های سپاه روح الله استان این استان در سال جاری است.

گودرزی بیان کرد: ایجاد یک هزار نیروگاه خورشیدی خانگی با پرداخت وام و حمایت از بهره برداران در این استان از سال گذشته آغاز و در این طرح بهره برداران علاوه بر تامین مورد نیاز خود می توانند مازاد آن را به شرکت برق بفروشند و حمایت از طرح‌های جامع اشتغال برپایه محرومیت زدایی از جمله اقدامات سپاه روح الله استان مرکزی است و امسال از ۶۰ فقره طرح توسط سپاه روح الله این استان مورد حمایت قرار گرفته‌است.

وی خاطرنشان کرد: پرداخت وام ایجاد شغل برای ۱۲ نفر از سربازان، حمایت از ۲۸ نفر در زمینه تولید گیاهان دارویی، پرداخت وام به ۳۰ نفر برای توسعه و ایجاد باغات در اراضی شیب دار با همکاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری این استان از دیگر اقدامات حمایتی سپاه روح الله استان بوده‌است و اکنون ۲۵ نیروی تسهیل گر در شهرستان‌های استان مرکزی در راستای رفع موانع و پرداخت وام بسیج سازندگی به افراد فعالیت دارند.

انتهای پیام 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =