یکی از جلوه های جهاد تبیین در عرصه فرهنگی، کتاب خوانی است

احمدی گفت: یکی از جلوه‌های زیبای جهاد تبیین در عرصه فرهنگی، مطالعه و کتاب‌خوانی است باید احساس نیاز به کتاب‌خوانی را در خانواده‌ها ایجاد کرد.

به گزارش نسیم خنداب؛میلاد احمدی، مسئول کتابخانه‌ای عمومی شهرستان خنداب در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: یکی از جلوه‌های زیبای جهاد تبیین در عرصه مطالعه، کتاب و کتاب‌خوانی و مطالعه است باید احساس نیاز به کتاب‌خوانی را در خانواده‌ها ایجاد کرد.

وی در ادامه بیان کرد: شهرستان خنداب مجموعه ۴ کتابخانه دارد دو کتابخانه شهری واقع در شهر خنداب و جاورسیان و دو کتابخانه در روستای اناج و آقداش فعال هستند.

احمدی افزود: کتابخانه خنداب به صورت دو شیفت به مراجعه کنندگان خدمات ارائه می دهد و عضویت در کتابخانه‌های عمومی به صورت سراسری صورت می‌گیرد و هر عضو با ثبت نام در یک کتابخانه امکان استفاده از تمام کتابخانه‌های سراسر کشور را خواهد داشت.

مسئول کتابخانه بیان کرد: کتابخانه های عمومی شهرستان با مجموعه منابعی بیش از ۳۸ هزار نسخه کتاب و فضاهای کتابخانه ای شامل مخزن کتاب، سالن های مطالعه، بخش کودک، نوجوان، کتب مرجع، کمک درسی و نشریات، به اعضا خدمات ارائه می دهد.

احمدی به اقدامات فرهنگی اشاره کرد و گفت: از اقدامات فرهنگی کتابخانه در طی سال می توان به، محافل شعر خوانی، برگزاری جلسات انجمن کتابخانه ها،مسابقات کتاب خوانی، خلاصه نویسی، انتشار محتوا در فضای مجازی ،دعوت از دانش آموزان مدارس جهت بازدید از کتابخانه و.. اشاره کرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: کتاب ها باید بر اساس نیاز مخاطبان خریداری گردد و نظر کتابدار شهرستان نیز لحاظ شود تا بتواند در امر کتاب خوانی و فرهنگ یک شهرستان مؤثر واقع گردد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 4 =