موشک هایی داریم که آمریکایی ها فکرش را هم نمی کنند/تا امروز ۹ سیلی در دریا به آمریکا زده یم

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: والله قسم آن چیزی هایی که در رزمایش ها نشان می‌دهیم چیزهایی نیست که در زمان جنگ به میدان می آوریم، ما امروز موشک‌هایی داریم که امریکایی‌ها فکرش را هم نمی کنند.

به گزارش نسیم خنداب به نقل از مشرق، دریادار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه در جشنواره شهید وزوایی دانشگاه امام حسین(ع) گفت: والله قسم آن چیزی هایی که در رزمایش ها نشان می دهیم چیزهایی نیست که در زمان جنگ به میدان می آوریم. ما امروز موشک هایی داریم که امریکایی ها فکرش را هم نمی کنند.

* هیچ کشوری نتوانسته روی قایق های ۶ و ۸ متری موشک نصب کند؛ اما ما توانستیم

تنگسیری با بیان اینکه هیچ کشوری نتوانسته روی قایق های ۶ و ۸ متری موشک نصب کند؛ اما ما توانستیم، ادامه داد: دشمن فرامنطقه‌ای در منطقه خلیج فارس، دریای عمان و اقیانوس هند باید از جسد من و همرزمانم بگذرد تا دستش به کشورمان برسد؛ البته دشمن این را می‌داند که در شکست دادن ما ناتوان است.

سردار تنگسیری با اشاره به اهمیت خلیج فارس ادامه داد: در نقشه‌های قدیمی به زبان‌های قدیمی همواره خلیج فارس به همین نام نامیده شده است؛ البته اعرابی که با ما عداوت ندارند، این منطقه را خلیج می‌نامند، اما آن‌هایی که با ما عداوت دارند، آن را خلیج عربی می‌نامند درحالی‌که در همه نقشه‌ها اینجا خلیج فارس نامیده شده است.

فرمانده ندسا با تأکید بر اینکه تا غیرت ایرانیان وجود دارد، پرچم، کشور دین ما باید در این منطقه بماند، افزود: پرتغالی‌ها در سال ۱۵۰۵ میلادی به این منطقه آمدند، ۱۱۷ سال ماندند و چندین قلعه ساختند، زیرا خلیج فارس منطقه بااهمیتی است. در آن زمان نفت و گاز در خلیج فارس کشف نشده بود. پس از پرتغال، انگلیس به منطقه آمد و مستقر شد. با شروع قرن بیستم تا امروز هم آمریکا در خلیج فارس حضور دارد. یک ناوشکن آمریکایی در هفته ۲ میلیون دلار و ناو هواپیمابر در هفته پنج میلیون دلار هزینه دارد و آن‌ها این هزینه را می‌کنند تا در منطقه بمانند.

* دشمنان باید از روی نعش ما رد شوند تا جزایر ما را از بگیرند

وی با اشاره به اهمیت جزایر ایرانی در تنگه هرمز گفت: اگر ابوموسی را از دست بدهیم، جزیره سیری را که محل استخراج نفت و گاز ایران است از دست می‌دهیم و سپس تنب بزرگ و تنب کوچک، یعنی بهترین محل صید ماهی را از دست می‌دهیم. عمیق‌ترین نقطه خلیج فارس در همین منطقه است و مکان بسیار مهمی برای کشور است و اگر این منطقه از دست برود، دیگر تسلطی بر خلیج فارس نداریم؛ پس دشمنان باید از روی نعش ما رد شوند تا این جزایر را از ما بگیرند. ما اجازه نمی‌دهیم دشمن، سرزمین ما که نیاکان ما آن را حفظ کرده‌اند از ما بگیرد.

* روایت سردار تنگسری از لرزیدن دست تکاور انگلیسی هنگام بیرون آوردن اسلحه از لباس هنگام دستگیری

فرمانده نیروی دریایی سپاه افزود: ۲ بار آمریکایی ها و ۲ با انگلیسی ها در خلیج فارس مقابل اسلام به زانو در آمدند، دیگر خدا چطور به ما بگوید با شما هستم.

وی ادامه داد: بیش از ۵۰ نفر امریکایی ها در دریا کشته گرفته ایم اما نمی گویند، تا امروز ۹ تا سیلی در دریا به آنها زدیم.

تنگسیری با اشاره به یکی از سیلی‌هایی که آمریکایی‌ها خوردند؛ تاکید کرد: ۴ آمریکایی با دو کویتی قصد داشتند وارد اروند شوند، یکی از آمریکایی وقتی پاسدارن ما را می‌بیند خودش را خیس می‌کند، متاسفانه محمد خاتمی نگذاشت این داستان رسانه‌ای شود.

* اجازه نمی‌دهیم کسی درباره یک وجب خاک کشورمان حرف بی‌خود بزند

دریادار تنگسیری گفت: اجازه نمی‌دهیم کسی درباره یک وجب خاک کشورمان حرف بی‌خود بزند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه در واکنش به بیانیه چین و کشورهای عربی درباره جزایر سه‌گانه ایران تصریح کرد: جزایر سه‌گانه ایرانی است و ایرانی باقی خواهد ماند شک نکنید.

وی افزود: ما نه به کشوری تجاوز می کنیم نه دنبال خاک کسی هستیم اما اجازه نمی دهیم کسی درباره یک وجب خاک کشورمان حرف بی‌خود بزند. ما هم بگوییم فلان خاک و فلان جزیره آزاد هست یا برای فلانی است، این درست است؟!

ادامه دارد…

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + هشت =