راهبردهای دشمن در جنگ شناختی چیست؟

بدیهی است که ناکامی دشمنان در عرصه های مختلف آنها را به سمت مواجهه با نقاط قوت کشور و خنثی‌سازی ظرفیت‌های ملی بکشاند، پدیده‌ای که این روز‌‌‌‌‌ها از آن به‌عنوان جنگ شناختی نام‌برده می‌شود.

به گزارش نسیم خنداب؛ مردم ایران در طول ۴۳ سال گذشته، عرصه‌های مختلف تهدید را از سوی دشمنان خود تجربه کرده و اگرچه متحمل هزینه‌های سنگینی شده‌اند،اما توانسته‌اند با حفظ تمامیت ارضی و استقلال ایران عزیز همه آن عرصه‌های تهدید را به فرصتی برای بالندگی انقلاب و الهام‌بخشی آن تبدیل کنند. در مواجهه با این عرصه‌‌‌‌‌‌ها نظیر جنگ سخت هشت ساله،چالش‌های امنیتی که به جنگ نیمه سخت اشتهار یافته و جنگ نرم و تهاجم فرهنگی و جنگ سایبری و جنگ اقتصادی، به‌رغم هم‌پیمانی همه دشمنان نظام؛ باور‌‌‌‌‌ها و اعتقاد دینی و ملی مردم و عمل به تدابیر و رهنمودهای امامین انقلاب رمز موفقیت مردم و ناکام ماندن راهبردهای دشمنان بود و بدیهی است که ناکامی دشمنان آنها را به سمت مواجهه با این نقاط قوت و خنثی‌سازی ظرفیت‌های ملی در این عرصه بکشاند، پدیده‌ای که این روز‌‌‌‌‌ها از آن به‌عنوان جنگ شناختی نام‌برده می‌شود.

به تعبیر فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی دشمن در جنگ شناختی به دنبال این است که واقعیت ایران دیده نشود و یاس و نا امیدی را به مردم و جوانان القا کند و گره های ذهنی برای نسل جوان و نوجوان ایجاد کند و افکار و ذهن ها را گروگان بگیرد.

سردار کریمی می افزاید: ملت ایران با روحیه بسیجی و انقلابی از دل تهدیدات فرصت های بزرگ به دست آورده و امروز ملت باید با فرهنگ بسیجی خود را برای تحقق ایران قوی و پیشرفت در همه ابعاد آماده کند و به برکت بسیج گام دوم انقلاب فصل درخشش ملت ایران و امت اسلام خواهد بود.

فرمانده سپاه روح الله اذعان داشت: مهمترین اهداف دشمنان در جنگ نرم و عملیات روانی تحریف واقعیت‌ها، ایجاد یأس و ناامیدی، نادیده گرفتن دستاورد‌ها و پیشرفت‌های عظیم انقلاب، خدشه‌دار کردن غیرت دینی و زیرسوال بردن سنت‌های الهی است و اینجاست که جهاد برای خنثی کردن توطئه های دشمنان معنا پیدا می کند. مسئله جهاد و برکات تحقق جهاد در حوادث مختلف انقلاب به وضوح قابل نمایش است و در طول ۴۳ سال عمر انقلاب اسلامی، هرکجا جهاد در کنار غیرت دینی قرار گرفته و روحیه‌های دینی، انقلابی ، ایثار و ازخودگذشتگی به میدان آمده موفقیت‌های بزرگی حاصل شده و امروز رمز پیروزی در مقابله با توطئه‌های دشمنان در جنگ ترکیبی جهاد همه جانبه است.

وی خدشه به غیرت دینی یکی از مهمترین اهداف دشمنان عنوان کرد و افزود: دشمن به دنبال که است که بی غیرتی و بی عفتی را با استفاده از شعارهای پوچ و توخالی ترویج دهد و باید هوشیار بود چراکه غیرت دینی موتور محرکه انقلاب اسلامی در طول ۴۳ سال گذشته و رمز سعادت جوانان است و امروز نقش مهمی در پیشرفت و حرکت جوانان به سمت قله های بلند دارد.

سردار کریمی همچنین ترویج یاس و نا امیدی ، نادیده گرفتن ضعف ها و شکست های سنگین خود، غفلت از دستاوردهای انقلاب اسلامی، کاهش غیرت دینی، ایجاد اختلافات قومی و قبیله ای، القای ناکارآمدی مسئولین و انقلاب و راه انداختن عملیات روانی علیه ملت ایران را از مهمترین راهبردهای دشمنان در جنگ شناختی عنوان کرد و تأکید کرد که قطعا دشمن با تحقق جهاد تبیین زمین گیر خواهد شد. / سحنرانی در جمع رزمندگان مناطق مرزی کرمانشاه

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 10 =