مکتب شهید سلیمانی چراغ راه تمامی آزادی خواهان جهانیان شده است

امام‌جمعه اراک گفت: در سالروز شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی هستیم که باید از این فرصت مغتنم برای معرفی شخصیت و مکتب این شهید بزرگوار استفاده کنیم چراکه ایشان حیات با برکت خود را در راه دفاع از ارزش‌های اسلامی گذراند و امروز مکتب آن شهید بزرگوار چراغ راه تمامی آزادیخواهان جهانیان شده است و به عنوان الگویی در جهان اسلام می درخشد.

به گزارش نسیم خنداب به نقل از دیار آفتاب؛ آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی صبح امروز در کلاس درس اخلاق مدیران استان مرکزی گفت: حضور با بصیرت، باشکوه و عاشقانه ملت ایران در مراسم ایام فاطمیه و تشییع و خاکسپاری شهدا بسیار قابل تقدیر و نشان از زنده بودن فرهنگ فاطمی در کشور است و مردم استان مرکزی بار دیگر با حضور حماسی خود در تاریخ برگ زرینی به ثبت رساندند.

دری نجف آبادی اظهار کرد: مردم با حضور باشکوهشان در مراسم شهدا وفاداری خود به آرمان های انقلاب و شهدا را نشان دادند و وحدت و انسجام ملی را تقویت کردند، ملت ایران هوشیار، زمان شناس و قدر شناس مجاهدت های شهدا و رزمندگان در همه عرصه ها است و نسبت به توطئه های دشمنان همواره آگاهانه عمل می کند.

وی ادامه داد: بزرگداشت مرحوم آیت الله ضیاء الدین اراکی در استان مرکزی اقدامی بزرگ بود که با کمترین هزینه و بالاترین کارایی و اثرگذاری انجام شد و این برنامه اثرگذار می تواند الگوی سایر همایش ها و سمینارها باشد و مسئولین باید از این برنامه الگو بگیرند.

امام جمعه اراک گفت: آیت الله ضیاء الدین اراکی یکی از قله های مهم علم اصول است و شخصیت این عالم برجسته و وارسته باید به خوبی برای مردم و جوانان تبیین شود و حضور جوانان و نخبگان دانشگاهی و حوزوی در پیش کنگره آیت آلله ضیاء الدین نشان از علاقمندی آنها به علوم دینی و معارف اسلامی است.

هفته فرهنگی خمین فرصتی مناسب برای تبیین شخصیت بزرگ حضرت امام است

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی بیان کرد: بیستم جمادی الثانی روز ولادت حضرت زهرا(س) و امام خمینی(ره) که هفته فرهنگی خمین نامگذاری شده فرصتی مناسب برای تبیین شخصیت بزرگ حضرت امام است و باید تلاش کنیم یک برنامه خوب و اثرگذار با محوریت امام خمینی(ره) انجام شود.

دری نجف آبادی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) متعلق به جامعه بشریت و همه مردم است که با روی کار آوردن انقلاب اسلامی ارزش های دینی را احیا کردند افزود: امروز باید برای معرفی این شخصیت بزرگ سنگ تمام بگذاریم و استان مرکزی را به عنوان الگویی برتر معرفی کنیم.

وی ادامه داد: دنیا میدان امتحانات بزرگ و غربالگری است و در حوادث مختلف مرز بین حق و باطل و افراد مشخص می شود و در طول تاریخ حوادث همواره اینگونه بوده و تاریخ ثابت کرده با بصیرت عمل کردن ، هوشیار بودن و همراه ولایت بودن رمز موفقیت و سربلندی است.

امام جمعه اراک با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی یک میدان بزرگ امتحانات است و همه باید در این میدان ها سربلند بیرون بیاییم اظهار کرد: ملت ایران در طول ۴۳ سال گذشته از امتحانات بزرگ سرافراز بیرون آمدند و رمز موفقیت ملت ایران ولایتمداری و بصیرت است.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی اضافه کرد: امروز گرگ صفتان عالم با همه توان برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی و زیرسوال بردن اعتقادات ملت ایران پای کار آمده اند و با فتنه ها و جنگ ترکیبی اهداف شوم خود را دنبال می کنند که باید هوشیار بود و در صحنه ماند.

وی گفت: ملت ایران ملت شهادت و ملت امام حسین(ع) است و مسیری که امام خمینی(ره) و شهید سلیمانی ها ترسیم کرده اند با اقتدار ادامه می دهند و خط اصیل انقلاب راه پرافتخار شهید سلیمانی و شهدای انقلاب با افتخار و اقتدار توسط مردم ادامه خواهد داشت.

مسئولین نسبت به رفع مشکلات اقتصادی مردم همت جهادی و تدبیر انقلابی داشته باشند

دری نجف آبادی یادآور شد: مسئولین نسبت به رفع مشکلات اقتصادی مردم همت جهادی و تدبیر انقلابی داشته باشند و صادقانه و با روحیه جهادی عزم ملی برای رفع مشکلات کشور عمل کنند.

امام جمعه اراک بیان کرد: ظرفیت ها و توانمندی های زیادی در کشور وجود دارد که باید در مسیر رفع مشکلات مردم استفاده شود و ارائه خدمات اجتماعی و تعهد دستگاه ها نسبت به مسئولیت های اجتماعی یک ضرورت مهم است.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی گفت: پرهیز از اسراف و جلوگیری از هدر رفتن انرژی و منابع گازی مورد توجه همه مردم باشد و دستگاه های اداری و دولتی باید در این خصوص الگو باشند و البته در این خصوص باید فرهنگ سازی مطلوب شکل بگیرد.

وی افزود: دستگاه های نظارتی و مسئولین ارشد استان نسبت به مالیات و حقوق بیت المال و منافع مردم حساسیت جدی داشته باشند و همه در این خصوص مسئولیت برعهده دارند و نباید اجازه داد کسی به بیت المال بی توجهی کند.

دری نجف آبادی تاکید کرد: ایثار و ازخودگذشتگی در شرایط امروز یعنی خدمت صادقانه به مردم و رفع مشکلات آنها و امروز مسئولین باید روحیه ایثار و فداکاری داشته باشند و خود را فدای منافع مردم کنند.

مکتب شهید سلیمانی چراغ راه تمامی آزادیخواهان جهانیان شده است

امام جمعه اراک گفت: در سالروز شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی هستیم که باید از این فرصت مغتنم برای معرفی شخصیت و مکتب این شهید بزرگوار استفاده کنیم چراکه ایشان حیات با برکت خود را در راه دفاع از ارزش‌های اسلامی گذراند و امروز مکتب آن شهید بزرگوار چراغ راه تمامی آزادیخواهان جهانیان شده است و به عنوان الگویی در جهان اسلام می درخشد.

وی خاطرنشان کرد: یوم الله نهم دی روز بیعت مجدد ملت بابصیرت ایران با امام خمینی(ره) و رهبری است و حضور معنادار مردم در این حماسه نشان داد که انقلاب اسلامی بر اصول و مبانی روشن استوار است و ملت اجازه خدشه به حریم ولایت و ارزش های اسلامی نخواهند داد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − پانزده =