کم کاری دولت قبل در بخش تولید و ذخیره سازی گاز مشهود است/مصرف گاز ایران ۶ برابر متوسط جهان

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی گفت: کم‌کاری‌ها و سیاست‌های غلطی که در گذشته در دستور کار قرارگرفته باعث شده تا امروز هرچند محدود اما در مناطقی از کشور با افت فشار گاز مواجه باشیم.

به گزارش نسیم خنداب،علیرضا نظری نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به برخی مشکلات ایجادشده در شبکه‌ی گازرسانی کشور طی روزهای اخیر ضمن انتقاد از عملکرد دولت‌های یازدهم و دوازدهم در این حوزه اظهار داشت: این مسئله کاملاً واضح است و نتیجه‌ی کم‌کاری‌ها و سیاست‌های غلطی که در گذشته در دستور کار قرارگرفته باعث شده تا ما امروز در روزهایی که البته سرمای هوا نیز بیش‌ازحد نرمال است در مناطقی از کشور با افت فشار گاز مواجه باشیم.

وی ادامه داد: کاستی‌ها و کم‌کاری‌ها هم در بحث ذخیره‌سازی گاز و هم در بحث سرمایه‌گذاری در حوزه زیرساختی مشهود است و البته ضروری است تا در راستای اصلاحات لازم به‌منظور مصرف بهینه گاز و انرژی در کشور نیز اقدام شود.

این نماینده مردم با تأکید بر لزوم اصلاح الگوی مصرف خاطرنشان کرد: در کشور ما امروز حدود ۶ برابر سرانه مصرف متوسط جهانی گاز استفاده می‌شود و درواقع این سرمایه ملی بدین شکل در حال به هدر رفتن است.

نظری اظهار داشت: باید بتوانیم با اصلاح زنجیره‌ای از مجموعه‌های مصرف‌کننده گاز در کشور با توجه به استانداردهای روز دنیا یک کاهش مصرف را رقم بزنیم که از این طریق هم فرصت افزایش سرمایه‌گذاری در حوزه تولید و ذخیره‌سازی گاز فراهم شود و هم با استفاده‌ی بهینه‌ی گاز مشکلات افت فشار و معضلات فعلی را رفع کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 8 =