پرونده های موصوف استان مرکزی تا آخر سال جاری تعیین تکلیف می شوند

رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی گفت: به قضات و مدیران مجتمع‌های قضایی تأکید شده با استخراج پرونده‌های مسن و شناسایی موانع منجر به اطاله، در اسرع وقت با رفع آن و با رویکرد فصل خصومت ماهوی، نسبت به تعیین تکلیف پرونده‌های موصوف تا آخر سال جاری اقدام شود.

به گزارش نسیم خنداب به نقل از دیار آفتاب؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید عبدالمهدی موسوی رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی صبح امروز در جلسه کمیته رفع اطاله دادرسی دادگستری استان مرکزی، اظهار داشت: در راستای سند تحول قضایی و برنامه عملیاتی دادگستری استان یکی از تکالیف دستگاه قضایی تلاش و برنامه‌ریزی در راستای رفع اطاله دادرسی است.

وی افزود: در این جلسات با همفکری و کسب تجربه از ناحیه همکاران قضایی با رویکرد تعیین تکلیف نسبت به پرونده‌های مسن به دنبال اقدامات مؤثر در این زمینه هستیم و ضمن اخذ نظر قضات رسیدگی‌کننده و به دست آوردن راهکارهای مناسب با شناسایی موانع سعی خواهد شد از مشوق‌های معنوی و مالی هرچند اندک در این زمینه استفاده شود.

رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی بیان داشت: در این راستا به قضات و مدیران مجتمع‌های قضایی تأکید شده با استخراج پرونده‌های مسن و شناسایی موانع منجر به اطاله، در اسرع وقت با رفع آن و با رویکرد فصل خصومت ماهوی، نسبت به تعیین تکلیف پرونده‌های موصوف تا آخر سال جاری اقدام شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ در این جلسه رئیس‌کل محاکم اراک، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و معاون توسعه حل اختلاف دادگستری استان ضمن ارائه گزارش عملکرد مجتمع‌های تحت مدیریت خود، به بیان نقطه نظرات و راهکارهای عملیاتی به‌منظور کاهش اطاله دادرسی در فرایند رسیدگی به پرونده‌ها پرداختند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =