ستاد مردمی حمایت از جوانی جمعیت در استان مرکزی تشکیل شد

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی مرکزی با اشاره به اینکه در راستای مردمی کردن مسئله جمعیت و حمایت از خانواده در استان ستاد مردمی حمایت از خانواده و جمعیت استان مرکزی تشکیل شده، گفت: این ستاد از شورای فرهنگ عمومی مصوبه گرفته و هدف از تشکیل این ستاد راه‌اندازی حلقه‌های میانی است.

به گزارش نسیم خنداب به نقل از دیار آفتاب؛ حجت الاسلام رضا تاج آبادی دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی مرکزی در نشست ستاد حمایت از خانواده و جوانی جمعیت با اشاره به برکات سپردن کارها به مردم اظهار داشت: مقام معظم رهبری در خصوص کارهای مردمی و سپردن کارها به مرد، تاکیدات فراوانی دارند و با توجه به این نگاه و تکیه بیانات مقام معظم رهبری باید در خصوص جمعیت و حمایت از خانواده گام‌های بلندی برداریم.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی مرکزی افزود: در هر مقطعی زمانی که کارها به مردم سپرده شده گشایش‌های بزرگی صورت گرفته و برکات موثری نیز به همراه داشته و سپردن مسئله جمعیت به مردم قطعا برکات زیادی خواهد داشت و می تواند بحران را به فرصت تبدیل کند.

وی با اشاره به اینکه در راستای مردمی کردن مسئله جمعیت و حمایت از خانواده در استان ستاد مردمی حمایت از خانواده و جمعیت استان مرکزی تشکیل شده، گفت: این ستاد از شورای فرهنگ عمومی مصوبه گرفته و هدف از تشکیل این ستاد راه اندازی حلقه‌های میانی است.

تاج آبادی افزود: حلقه‌ها میانی نیازمند حمایت همه جانبه از دستگاه‌ها و ادارات هستند و لذا همه دستگاه ها باید مسئله حمایت از خانواده و جوانی جمعیت را در برنامه‌های سال آینده ببینند و در بودجه ۱۴۰۱ به آن توجه ویژه داشته باشند.

وی تأکید کرد: اگر در سال آینده به مسئله جمعیت توجه نشود قطعا دچار مشکل و به نوعی بحران خواهیم شد و این نیازمند حمایت همه جانبه دستگاه ها از حلقه های میانی ستاد مردمی است.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی مرکزی بیان کرد: در راستای شکل گیری حلقه‌های میانی ستاد مردمی حمایت از خانواده و جوانی جمعیت ۶ کارگروه تخصصی در این ستاد تشکیل شده که کارگروه هنر و رسانه، نشاط و سلامت، اشتغال و معیشت، حقوق و امنیت، اسلام و تربیت و آموزش و تبلیغ از جمله آنها است.

وی با بیان اینکه رویکرد ستاد مردمی حمایت از خانواده و جوانی جمعیت استان خرد جمعی و بهره گیری و پای کارآوردن ظرفیت‌های مردمی است،گفت: کارگروه‌های تخصصی ستاد باید تحت حمایت همه جانبه دستگاه ها قرار گیرند.

تاج آبادی افزود: در مرحله هوشیار سازی تشکیل حلقه‌های میانی را در دستور کار داریم و مردم را به میدان افزایش جمعیت دعوت خواهیم کرد.

وی خاطر نشان کرد: یکی از تاکیدات مهم مقام معظم رهبری مسئله جمعیت است و این نیازمند عزم ملی و حمایت همه جانبه است و خوشبختانه این عزم در دولت سیزدهم وجود دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 5 =